Hlavní stránka  >  Obsidián – sopečné sklo

Obsidián – sopečné sklo

OBSIDIÁN SCHOPNOSTI KAMEN

 • silně ochranitelský, působí jako štít proti negativním silám,
 • výrazně uzemňující kámen, který odhání nebo přetváří negativitu, blokuje geopatogenní zóny, povzbuzuje optimismus do budoucna
 • vytváří štít proti negativní energii
 • uklidňující kámen, který rozpouští negativní myšlenky
 • čistí srdce od starých lásek a bolestivých vzpomínek
 • rozpouští milostné svazky a léčí rány v srdci
 • absorbuje a rozpouští negativní energii, podporuje vnitřní růst, snižuje stres,
 • blokuje geopatogenní vlivy, rozhání bolest v duši,
 • ulevuje při smutku a osamělosti, pomáhá čelit i temným stránkám,
 • posiluje auru

OBSIDIÁN S ČERNO BÍLÝMI SCHOPNOSTI KAMENE

 • tlumí a uvolňuje negativitu, snižuje stres v duši
 • uzemňuje, probouzí vnitřní moudrost a vhled do sebe
 • čistí mysl od zmatku, harmonizuje mysl, tělo i ducha
 • pomáhá funkci žaludku a střev, snižuje křeče ve svalech,
 • detoxikuje tělo, ulevuje při artritidě, kloubních potížích a svalových křečích 

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

 • z léčivého hlediska pomáhá žaludku a při trávení,
 • snižuje bolestivost kloubů, ulevuje při artritidě
 • zlepšuje krevní oběh
 • detoxikuje

SPOJOVÁN SE: všemi orgány
PŮSOBNOST:
na meridiány 
BOŽSTVA: aztécký Tezacatlipoca („kouřící zrcadlo" nebo „lesklé zrcadlo")

ŠPERKY: pravidelně čistěte. Nenoste po víc týdnů, účinky mohou být příliš silné.

KRYSTAL

 • černý obsidián, neprůhledný, lesklý, může být i s krystality (černo-bílý), podobá se sklu, někdy bývá broušený

1. Říká se, že s obsidiánem dokážeme ochránit svou auru
K obsidiánu, kterému se říká apačská slza, se pojí smutná legenda. Na skupinu Apačů zaútočili vojáci. Když indiánům došly šípy, vrhli se prý vstříc smrti z útesu, aby se vyhnuli zajetí. Ženy jejich kmene pod srázem naříkaly celý měsíc, obsidiánové krystaly ve skále jejich slzy vsákly a vytvořily z nich tento nový krystal. Dnes se věří, že ten, kdo kámen vlastní, už nebude nikdy plakat.

Obsidián vznikl z vulkanického skla, je to krystal pravdy, který ukazuje vaše síly i slabosti.

Mnozí lidé po obsidiánu sáhnou proto, že ochraňuje auru - naše jemné energetické pole. Aura je jakýmsi štítem našeho těla. Má několik vrstev a mění barvy, aby odrážely naše měnící se nálady: čím je aura jasnější, tím jsme zdravější.

Léčba

 1. Abyste si ochránili auru, postavte se vedle postele ráno s krystalem v ruce a vnímejte jeho energie, které vás podporují.
 2. Požádejte kámen, aby kolem vás vytvořil neproniknutelnou bariéru, pak jím projížděje kolem své aury, od hlavy kolem celého těla po pravé straně ke špičce pravé nohy a přes levou nohu zase vzhůru.
 3. Nyní si představujte, jak z korunní čakry vychází silné bílé světlo, které naplňuje celé vaše tělo duchovní energií, jež přetrvá po celý den.
 4. Po použití krystal dobře očistěte.

UMÍSTĚNÍ: pohybujte krystalem kolem celé aury

2. Říká se, že s obsidiánem je lehké překonat omyly
Noste obsidiánový prsten několik dnů, abyste se očistili od negativních událostí ze svého života.

Tento kouzelný černý krystal s bílými krystalickými „vločkami" je ve skutečnosti vulkanické sklo, které se vytváří, když vychládá láva.

Uklidňující a utišující kámen se někdy nazývá i kvetoucí obsidián: pomáhá vám rozpoznávat důležité duševní postoje a učí vás, že život je plný neustálého učení. Někdy musíme dělat chyby, abychom se z nich mohli poučit.

Nepodařený pracovní vztah nebo kurz, který v duchu považujeme za omyl, se s pomocí tohoto krystalu promění, protože se zbavíte negativního pohledu a začnete na vše pohlížet jinak.

Nabití krystalu
Potřebujete-li z podvědomí propustit emoce, které se týkají nějakých minulých událostí nebo chyb, noste prsten s obsidiánem na prsteníčku levé ruky.
V minulosti se tomuto prstu přisuzovaly zvláštní schopnosti, bylinkáři často nanášeli mastičky na tělo právě tímto prstem. Prsteny se považovaly za posvátné a magické, protože je nosili i dávní bohové a bohyně.

 1. Abyste do svého života vnesli trochu kouzla a zvýšili proudění energie, nasaďte si prsten a v duchu si dané události projděte.
 2. Vnímejte přitom. jak speciální síly z krystalu tyto události obalují a přetáčejí, až vidíte i jejich kladnou stránku.

3. Říká se, že s magickým obsidiánem zharmonizujete chodbu
Obsidián, vytvářený vulkanickou lávou, užívali už Aztékové místo pazourku, vyráběli z něj nože a hroty šípů. Když je jemně vyleštěn, dobře odráží obraz. Jeho magická pověst vznikla možná právě proto, že působí jako zrcadlo. Doktor Jon Dee, duchovní rádce královny Alžběty I., toto aztécké ,zázračné zrcadlo", tedy obsidián, uznával jako pomůcku při předvídání budoucnosti. Každý, s kým žijete nebo kdo k vám přichází, s sebou může přinášet nejrůznější emoce posbírané za celý den, tento prastarý kámen můžete využít jako symbolické zrcadlo, které odrazí blížící se frustrace

Léčba
Umístěte černý obsidiánový krystal, leštěný nebo přírodní, do chodby - nejlepším místem je malý stolek nebo polička v rohu vedle vstupních dveří. Nezapomínejte, že málo světla a prach může schopnosti krystalu oslabit, proto udržujte v chodbě čistotu a mějte tam dostatek světla Podržte krystal pevné v ruce a požádejte jej, aby vám pomáhal. Brzy jeho kvality neutralizují veškerou negativitu, která vstoupila dovnitř, a obnoví harmonické prostředí.© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ