Respirátory za nejnižší cenu! Již od 1,50 Kč za kus!
Hlavní stránka  >  symbol Nekonečno

symbol Nekonečno

Nositel tohoto symbolu v podobě věří v to, že když něco končí, něco nového začíná. Posiluje tok pozitivní energie a odstraňuje negativní vlivy. Pomáhá navodit pozitivní mysl a posiluje v těžkých chvílích.

Symbol nekonečna je velmi oblíbeným tématem. Vlastně patří k těm nejoblíbenějším. Kouzlem symbolu nekonečna je jeho význam, který si každý může vyložit tak trochu po svém. Ldé si to na svá zápěstí umisťují proto, že dávají světu najevo své nikdy nekončící limity. V některých náboženstvích je také poměrně často symbol nekonečna míněn jako znovuzrození, případně symbol reinkarnace. Tedy nikdy nekončící život.

Jak tomu však je ve skutečnosti? Kde má nekonečno původ a jak vše vzniklo?

Symbolika nekonečna je samozřejmě trošku složitější než jen „nekonečno“. Často se vysvětluje také jako opakovatelnost. Někteří jím naopak dávají světu najevo, že si užívají života.

Symbol nekonečno a jeho význam? 
Historie symbolu nekonečna sahá velmi, velmi daleko až k našim pradávným předkům. U jiných oblíbeným témat tomu není jinak, nicméně například o stromu života pojednává náš další článek. Vraťme se však k významu nekonečna, který má původ ve starém Egyptě. Někteří jej mohou znát pod pojmem "uroboros". To značí hada, požírajícího vlastní ocas, čímž vznikla ona bájná osmička. Ta představuje jakýsi nekonečný návrat k začátku. Můžeme jej chápat jako v hlubší souvislosti s lidským životem, kde se ke sklonku života vracíme na začátek (staří lidé opět "dorůstají" do dětí).

Moderní pojetí nekonečna však mění původní význam 
Moderní pojetí symbolu nekonečna je však jiné. Můžete jej chápat v duchu původního významu, avšak často je znázorňován v rámci nekonečné lásky a přátelství. Šperky, které toto téma obsahují, se darují drahým polovičkám či velmi dobrým přátelům. Může rovněž vyjadřovat pevnost a nekonečnou oddanost rodině. Každý nositel šperku s tímto nebo jakýmkoliv jiným symbolem, je tak trochu umělec. Proto si podstatu schovejte ve svém srdci.

Nositel tohoto symbolu v podobě věří v to, že když něco končí, něco nového začíná. Posiluje tok pozitivní energie a odstraňuje negativní vlivy. Pomáhá navodit pozitivní mysl a posiluje v těžkých chvílích.© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ