Hlavní stránka  >  Vnitřní síla

Vnitřní síla

Kdy se cítíte být silní?
Ve kterých oblastech vašeho života se cítíte sebejistě?
Kdy naposledy jste zažili situaci, ve které jste o sobě nepochybovali?
Kdy jste si byli jistí tím, co děláte, říkáte?
Kdy jste byli autentičtí?
Jaký je to pocit nepochybovat o sobě? Čelit obtížným životním situacím s neochvějnou vírou v sama sebe?
Někdy si přejeme být opravdoví. Přejeme si být silní, sebejistí. Ale pak se stane něco a my ztratíme víru ve své schopnosti. Ztratíme vnitřní sílu anebo zjistíme, že jsme si ji vlastně ani nestihli vybudovat.
Tolik jsme byli zaneprázdnění přemýšlením o tom, čeho se obáváme, strachováním se z toho, co by se mohlo stát, co by se mohlo pokazit, že jsme úplně zapomněli, podívat se na celou situaci s odstupem nutným ke změně.
Bez nadhledu málokdy dokážeme prozkoumat terén problémové oblasti našeho života a tak se stále dokola točíme v bludném kruhu neschopnosti, omezenosti a nemožnosti cokoliv změnit.
Je těžké vybřednout z útrap všedních dnů.
Je těžké rozhodnout se pro změnu.
Někdy je dokonce to rozhodnutí právě tím nejtěžším krokem v celém procesu změny.
Pokud chceme ve svém životě nastolit větší rovnováhu, klid a vyrovnanost, pak je nutné učinit rozhodnutí a vybrat si změnu, která nás nasměruje novým směrem.
Jestliže chci nalézt svoji vnitřní sílu, jestli ji chci znovu objevit a rozvinout, pak musím začít dělat ve svém životě věci jinak.
„Je bláznovství dělat věci stále stejně a očekávat jiný výsledek.“
Možná si říkáte „Co je to vlastně ta vnitřní síla?“
Vnitřní síla je neochvějná víra v sebe, ve své schopnosti, ve své možnosti. Je to odraz vaší sebedůvěry, vaší sebehodnoty. Vnitřní síla je ta magická esence uvnitř vás, díky které překonáte i ty nejobtížnější okamžiky vašeho života. Je to motor vnitřní motivace, který vás žene dál a nedovolí vám vzdát váš cíl, vaši touhu, vaši cestu. Vnitřní síla je dar, který byl každému dán. Jste to vy. Je to vaše bytí koncentrované do jednoho bodu. Vnitřní síla dokáže vyzdvihnout vaši velikost, rozvinout vaše talenty.
Ptáte se, kde je ten háček? Hledáte nějaké ale?
Myslíte, že tam nějaké „ale“ je? Ano, je tam.
Vaše vnitřní síla vám nebude k ničemu, pokud ji nebudete posilovat. Pokud jí nedovolíte, aby se mohla v plné síle projevit. Ale jak na to? Jak ji v sobě objevit? Jak ji nasměrovat tím správným směrem?
Základem všeho je sebeláska. Bez toho aniž byste se sami měli upřímně rádi, to fungovat nebude a ani nemůže. Pokud se nemáte rádi, nevážíte si sami sebe, ať už z jakéhokoliv důvodu, zabíjíte tím v sobě tu jedinečnou sílu. Proto, abyste mohli svoji vnitřní sílu rozvinout, toho nepotřebujete mnoho.
Musíte si to zkrátka dovolit.

Nejdříve si musíte dovolit mít se rádi.
Musíte uvěřit tomu, že si zasloužíte žít život po svém.
Najít cestu sami k sobě. Znát odpověď na otázky kdo jsem a kam jdu?
Vědět, jakým člověkem chci být?
Znát svůj důvod PROČ to všechno dělám?
Přestat věřit všem, kteří vám říkají, že to nedokážete, že nemáte hodnotu, že jste k ničemu.
Přestat si ubližovat. Ať už tím, že žijete v nevhodném partnerském vztahu, děláte práci, která vás ničí, děláte věci, se kterými nejste v souladu.
Přestat si nalhávat, že mi takový život stačí, že si víc nezasloužím.
Pracovat každý den na posílení vlastní sebeúcty.
Dělat věci, které mi přináší radost a uspokojení. A pokud takové věci nejsou mou součástí, začít se ptát sám sebe „Co je to to něco, co mi dělá radost? Co mě činí šťastným?“
Chtít být šťastným.
Rozhodnout se pro převzetí zodpovědnosti za svůj vlastní život.© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ