PPL - výdejní místa za 39 Kč
Hlavní stránka  >  Ambretová semena

Ambretová semena

Vzácná a drahocenná ambretová semena byla královskými parfumeri známa jako „pižmová semena“ v 18. století, protože jejich jemná vůně měla také smyslnou a intimní dimenzi. Semena ambretty jsou vyhrazena pro vzácné kompozice a jsou rozdrceny a destilovány, aby se získalo ambretové máslo, voskovitá pevná látka, která se poté promyje, čímž se získá absolut s květinovou, ovocnou a pižmovou vůní.

Latinský, abelmoschus, je odvozen z arabštiny a znamená „zdroj“ nebo „otec pižma“. Historické použití Ambrette semen v tabácích, bonbónech a likérech je legendární.

Původ semen Ambrette lze vysledovat na indickém subkontinentu, kde se semena také používají jako koření a přidávají se do kávy. Díky stimulačním a relaxačním vlastnostem se tento éterický olej používá v aromaterapii k uvolnění duševního a fyzického napětí. Olej ze semen Ambrette používají aromaterapeuti k uklidnění a posílení nálad a je také považován za afrodiziakum. Jedná se o velmi kvalitní esenciální olej Ambrette, který lze bezproblémově kombinovat do formulací na bázi alkoholu nebo oleje. Vůně Musku Ambrette doplňuje téměř všechny ostatní esence, je velmi speciální!

Extrakt ze semen Hibiscus Abelmoschus (pižmo). Působí jako vonná přísada. Je odvozen ze semen pižma a nemá žádné reprodukovatelné mikroorganismy. Obsahuje 70-95% éterického oleje s 60-75% farnesylacetátu, 5-10% ambrettolidu, heptyl-, decylacetátu a farnesolu. Používá se v parfumérii.

Tento velmi jemný Musc Ambrette CO2, podle našeho názoru, představuje zajímavý, velmi komplexní aromatický profil - intenzivně bohatý, sladký, ořechový / semenný, pižmový květinový, zaoblený nuancemi koňaku, šalvěje, tabákových poznámek a podtržený s jemným, smyslným charakterem kůže a zvířecími notami po celou dobu dlouhého vysychání. Je to extrémně houževnatý a vynikající fixátor, který se s věkem zlepšuje. Úžasný!

V parfumérství je Ambrette semeno neboli Musc vynikajícím fixátorem s povznášejícím účinkem - jinými slovy, má jedinečný způsob zvedání nebo zvyšování kvality parfému. Poskytuje botanickou verzi vůně pižma, která je tak vysoce ceněna v přírodní / botanické parfumérii, a také mnohem zdravější volbu ve srovnání se syntetickými pižmy pro použití ve vzorcích parfémů. Mnozí považují jeho smyslnou vůni za působivé afrodiziakum. Troška CO2 Musc se svou vůní pomalu táhne a k dosažení požadovaného efektu je v základních akordech zapotřebí jen velmi málo.

Nóty: Základní nóty, vynikající fixační prostředek

Aroma: Musk (pižmová), Dřevité

  • Rostlinné pižmo původem z Indie, v dřívějších parfémech náhrada živočišného pižma.
  • Pižmová vůně s rostlinným, mírně kovovým vyzněním se v současnosti vyrábí v laboratořích. 

Vůně: Intenzivně bohatá, sladká, ořechová / semenná, pižmová květinová, nuance koňaku, šalvěje, zadní noty tabáku, podtržené jemnou smyslnou kůží a zvířecími notami; extrémně houževnatý.

Vhodné kombinace s: hřebíček, kadidlo, levandule, citron, jalovec, myrha, rozmarýn verbenon, santalové dřevo, čajovník, vetiver, ylang ylang,  Agarwood, Amyris, Angelica, Anýz, Balsam Peru, Benzoin, Bergamot, Cardamom, Mrkev, Cedr, Champaca magnolie, Skořice, Cistus, šalvěj lékařská, Hřebíček, Kakao, Káva, Koriandr, Cypřiš, Geranium, Jasmín, Labdanum, Lavandin, Lotus, Nagarmotha, Neroli, Oakmoss, Pomerančový květ, Orris, Osmanthus, Pačuli, Růže, Smrk, Tabák, Fazole Tonka, Vanilka a v základech orientálních a květinových parfémů. Ambrette je známá díky „povznášejícímu“ účinku, který dodává parfémům, a díky jedinečnému buketu, který propůjčuje…“ .© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ