Hlavní stránka  >  Avanturin

Avanturin

MAGICKLÉ VLASTNOSTI

Výběrem správného aventurinu se můžete zachránit před mnoha problémy. Druhy kamenů jsou schopné ovlivňovat různé oblasti života. Společnou schopností všech typů aventurinu je však ochrana před zlým okem a jinými typy negativních účinků. Tento minerál získal tyto vlastnosti a význam v magii díky svému reflexnímu povrchu. Všechno negativní zaměřené na majitele se od něj odráží na energetické úrovni.

Další magické vlastnosti kamene závisí na jeho barvě.

 • Zelený aventurin pomáhá jeho majiteli zvyšovat jejich bohatství. Dokáže přilákat peníze, pomáhá najít dobrou práci. Když si vyberete šperk se zeleným avanturinem, můžete vyhrát loterii, najít peněženku s penězi. Ve finančních záležitostech je štěstí a štěstí.
 • Žlutý vzhled aventurinu pomáhá očistit člověka. Tento minerál je skvělý jako permanentní talisman. Mohou jej nosit i lidé během meditace. Avanturinový žlutý kámen pomáhá obnovit fyzické a duševní síly. Proto se ukazuje, že je nosí lidé, kteří tvrdě pracují vyčerpávající prací.
 • Modrý avanturin sponzoruje studenty. Pomáhá také lidem, jejichž profesionální činnost souvisí s komunikací. Tito lidé získají přitažlivost v očích ostatních. Pokud si nasadíte produkt s modrým aventurinem, snadno najdete společný jazyk téměř s každou osobou.
 • Černý avanturin má velmi atraktivní vzhled. Stříbrné jiskry na černém pozadí jsou hypnotizující. Když na fotografii vidíme výrobky s černým aventurinem, mnozí ho spěchají koupit, ale z magického hlediska má tento kámen poměrně těžkou energii a měl by se nosit opatrně. Rozdrcený na prášek se může stát zdrojem těžkých duševních chorob. Tuto kvalitu úspěšně využívají černé čarodějnice k vyvolání poškození.
 • Třešeň a hnědý avanturin odhalují skryté talenty, chrání před nemocemi a zármutkem. Dekorace s takovým kamenem bude pro dítě vynikajícím talismanem. Provede ho životem a zachrání ho před nebezpečnými situacemi.

KRYSTAL: avanturín (zelený, červený, modrý, hnědý, broskvově oranžový), neprůsvitný, obsahuje lesklé částečky

Pod slovem avanturín si nejčastěji vybavíte zelenou odrůdu křemene nebo křemence, ale přirozeně se vyskytuje i v jiných barvách, jako je oranžová, žlutá, červená, růžová, hnědá, bílá, šedá, stříbrná, zlatá nebo modrá. Posledně zmíněné odstíny lze označit za velmi vzácné, protože v drahokamové kvalitě se obvykle neobjevují. Avanturín se typicky nalézá lehce pruhovaný se světleji a tmavěji tónovanými oblastmi.

Na základě výše uvedených rozdílů se rozlišují následující odrůdy tohoto minerálu:

 • Fuchsite je zelený avanturin. V přírodě je to velmi běžné. Svůj název dostal na počest mineraloga I. Fuchse. Složení je charakterizováno přítomností chrómu, který dává takový odstín barvy. Obsahuje také slídové vločky. Dělají fuchsite zářit.
 • Med avanturin je odrůda, která má jednotnou, ale porézní strukturu. Zářivě žlutý šumivý kámen získal svou barvu díky přítomnosti muskovitu ve složení.
 • Třešňově hnědá je homogenní, hustá, jemnozrnná odrůda aventurinu, která se vyznačuje nerovnoměrnou barvou. Tato barva se získá díky přítomnosti hematitu v kompozici.
 • Avanturin ze zlaté třešně má červenou barvu se zlatým leskem. Je to nejjiskřivější ze všech odrůd aventurinu. Samotný kámen je průsvitný a má atraktivní vzhled. Je to tento druh minerálu, který lze na fotografii najít častěji než ostatní jako vzorek aventurinu.
 • Růžová odrůda je jemnozrnný kámen, slabě jiskří, charakteristické je prosvícení do 3 mm. Kámen získal svou barvu díky přítomnosti malého množství železa ve složení.
 • Skvrnitý pruhovaný druh je bílé nebo růžové barvy s viditelnými třešňovými skvrnami nebo pruhy. Právě tento druh kamene se nejčastěji používá k výrobě suvenýrských řemesel.
 • Pruhovaný bílý vzhled, který se vyznačuje přítomností zlatých pruhů na bílém pozadí.

LÉČIVÉ VLASTNOSTI

Aventurin je kámen, který uklidňuje nervový systém, uvolňuje stres a zlepšuje spánek. Litoterapeuti se zaměřují na to, jak nosit aventurin pro léčebné účely. Výběrem zelených avanturinových náušnic se můžete zbavit migrény a problémů s pamětí.

Avanturinové kuličky pomáhají normalizovat štítnou žlázu a zmírnit plicní problémy. Prsten s vložkou z tohoto kamene pomáhá odstraňovat přebytečnou tekutinu z těla a pomáhá zbavit se nadváhy. Žlutý vzhled aventurinu uvolňuje ledvinové kameny.

Aventurin je kámen tak slavný a rozšířený, jak je legendární. Drží dlaň v množství pověstí a legend s ním spojených, které jsou nejednoznačné, stejně jako tento minerál sám o sobě je nejednoznačný. Za své jméno vděčí slepé náhodě ...

HISTORIE A TRADICE

Avanturín, známý jako ,,drahokam příležitosti”, je považován za drahokam, který nositeli přinese štěstí.

Název avanturín nebo také aventurín je odvozen z italské fráze „A ventura“, která v překladu znamená „ke štěstí“. Tento kámen je také znám pod přezdívkou „Kámen příležitostí“ a po staletí se věří v jeho schopnost zvýšit štěstí v soutěžích a hazardních hrách i když se situace zdá být mizivá

Avanturín se považuje za nejstarší z drahokamů a údajně se jeho původ datuje do dob, kdy byl zemský povrch vystaven silnému vesmírnému záření.

V čínské mytologii se kámen spojuje s bohyní milosrdenství a soucitu Kuan-Yin. Jako jedna z nejoblíbenějších bohyň se pokládá za ochránkyni žen a dětí, jež zpevňuje pouto mezi matkou a jejím potomkem. Kvůli zelené barvě ho mnohé kultury (jihoasijští buddhisté, antičtí Řekové a Keltové) spojovaly s různorodými božstvy plodnosti, přírody a jara.

Staří Tibeťané těmito kameny rádi zdobili své sochy. Nejčastěji avanturíny vkládali na místo očí, aby symbolicky odhalili jejich vizionářské síly.

Vzhledem ke své pověsti šťastného kamene ho po celá staletí milovali a jako talisman využívali hazardní hráči. Věří se dokonce, že tři zelené avanturíny v zahradě přináší obyvatelům příslušného domu štěstí a prosperitu. Někdy se proto označuje jako „pohádkový poklad“.© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ