NEJLEVNĚJŠÍ DOPRAVA - již od 49 Kč!!

Jak vzniká zubní kaz?

Jak vzniká zubní kaz?

Zubní kaz postihuje všechny věkové skupiny a jeho vznik je významně ovlivňován naší výživou – jak často a co jíme, jak o své zuby po jídle pečujeme a zda používáme zubní pastu s fluoridem. Dědičnost náchylnosti ke vzniku zubního kazu zde hraje také svou roli.

Zubní kaz nevznikne přes noc, ale rozvíjí se delší dobu. Bakterie se hromadí na povrchu zubu a vytvářejí na něm plak. Prvními projevy jsou malé bílé skvrnky na zubní sklovině – takzvané počáteční zubní kazy.

Bez lepší a správné ústní hygieny a cílené aplikace fluoridu proces tvorby zubního kazu pokračuje.

Sklovina na povrchu zubního kazu je nadále narušována, dokud není zasažena zubovina. V pokročilých stádiích se povrch zubu propadá a vytvoří se díra.

Prevence zubního kazu – jak se můžete chránit?

 
 • Fluorid a kalcium
 • Čištění zubů 2x denně po jídle
 • Fluoridová zubní pasta jemně a účinně odstraňuje plak
 • Každodenní čištění mezizubních prostor dentální nití nebo mezizubními kartáčky
 • Každodenní použití ústní vody s obsahem fluoridu
 • 1x týdně aplikace fluoridového gelu pro intenzivní posílení/zpevnění zubní skloviny
 • Profesionální odstranění plaku zubním lékařem
 • Dvakrát za rok prohlídka u zubního lékaře
 

Jak poznáte zubní kaz?

Každý může pravidelně kontrolovat stav svých zubů a například pomocí zrcátka zjistit, zda na bílé zubní sklovině nedochází k nějakým změnám. Tyto změny často naznačují ztrátu minerálů. Takovou ztrátu minerálů lze obvykle napravit vhodnou fluoridovou léčbou pod dohledem zubního lékaře, dokonce i bez vrtání.

Proč zvolit elmex®?

Značka elmex® nabízí účinné produkty pro děti i dospělé odpovídající jejich konkrétním potřebám. Jsou dokonale sladěné a vzájemně zvyšují svou účinnost. 

Proto zubní pasty elmex®, ústní vody elmex® a elmex® gelée
pro doplňkovou ochranu zubů určený k aplikaci v týdenním intervalu obsahují zvláště účinné přísady, které remineralizují zuby a účinně chrání před zubním kazem. 

Zubní kartáčky elmex® umožňují účinné odstranění plaku dokonce i z mezizubních prostor. Produkty elmex® pro čištění mezizubních prostor navíc optimalizují účinnost čištění mezi jednotlivými zuby a tím podstatně snižují riziko vzniku zubního kazu.

UNI - psací potřeby z Japonska

 

V roce 1887 Niroku Masaki založil malou společnost Shinjuku v Tokiu, vytvářející tužky nejvyšší kvality a stylu. Asi o 100 let později, v roce 1979, byl vyvinut první inkoustový roller. Jeho kvalita a výkon při psaní z něj rychle učinily úspěšný produkt v Japonsku a Americe. O dalších 14 let později, v roce 1994, bylo představeno univerzální kuličkové pero UNI-BALL, díky kterému je značka UNI stále známá. Masaki Pencil Company Company byla v roce 1952 přejmenována na Uni Mitsubishi Pencil Company. 

UNI gumovací pera

Pera s přepisovatelným inkoustem - text snadno vymažete pevnou koncovkou a znovu napíšete správně. 

Vybírejte: Stiskací nebo s víčkem z celkem 7 barev pro rozlišení poznámek.

Inovovaná receptura inkoustu japonského výrobce UNI Mitsubishi Pencil. Tělo pera je lehce metalicky lesklé. Šířka stopy 0,5 mm, kulička 0,7 mm.

Jetstream

Super Ink ™ – jedinečná technologie, která umožnila vyvinout pigmentový inkoust, který:

 • nevybledne – velké inkoustové částice jsou odolné vůči UV záření
 • nestárne – pevná struktura molekul zabraňuje rozpadu vlivem světla a vzduchu
 • nerozpije se – pigmentový inkoust přilne k papíru bez možnosti odstranění vodou a acetonem

Signo

Super Ink ™ splňuje požadavky normy ISO 14145-2: Roller s tekutou náplní s obsahem dokumentního inkoustu pro psaní oficiálních dokumentů (smlouvy, matriky, úřední dokumenty apod.).

S označením Signo najdete také gelová pera, která jsou dokonalá pro popis fotoalb i tmavých, díky vysoké intenzitě pigmentu. Barevné texty na pozvánkách a přáních originálně napíšete zlatou a stříbrnou barvou. 

Dermatograph 
pro hobby, řemeslo, průmysl

Praktická alternativa k popisovačům, které mají zajistit popis na různé materiály s možností odstranění bez použití náročných ředidel.

Barevné tužky určené pro různé typy povrchů: sklo, kov, keramika, dřevo, plast, papír, látka, fólie. Díky tomu mají velmi široké využití v průmyslu a také hobby aktivitách. Drží i na zaprášeném, mastném nebo jinak znečistěném povrchu.

Unikátní obal pastelky pro psaní „bez-ořezávání“. Každá pastelka má tělo opatřeno tenkou šňůrkou, která tahem směrem dolů odmotává dřevěný obal z pastelky, čímž se odhaluje vnitřní tuha.

Chalk marker
křídové popisovače

Určen na popis výloh, tabulí, oken, zrcadel, kovových a plastových povrchů. Dva různé typy hrotů. V širokém výběru barev, vč. zlaté a stříbrné.

Na čistém neporézním a odmaštěném povrchu odolává po zaschnutí vodě i UV záření, a následně je křídová stopa stíratelná vlhkou utěrkou.

Inovativní křídový popisovač pro použití v průmyslu, tvoření, výrobě dekoraci a na informační tabule.

Originální kombinace pigmentového inkoustu a speciální mechaniky, která umožňuje:

 • psaní na vlhké povrchy
 • psaní na dokumenty v mrazech až do - 30°C
 • psaní i na papír umístění na stropě
 • Otestujte!

PX paint marker
lakové popisovače špičkové kvality

Popisovač PX je navržen pro trvalé značení sytými barvami na jakémkoli povrchu: na papíře, skle, kovu, plastu, dřevu, tkanině a kameni. Tento lakový popisovač je skvělý pro umělce, studenty, ale i průmysl. 

Permanentní inkoust je odolný vůči teplu, vodě a vyblednutí a neobsahuje síru ani křemík.

Výběr ze 4 velikostí/typů hrotů.

POSCA na většinu povrchů

POSCA akrylové popisovače

Za posledních 30 let doprovázela značka Posca kreativní tvorbu po celém světě. Značka barevných popisovačů POSCA, která vznikla na počátku 80. let, byla okamžitým úspěchem mezi uměleckými komunitami vznikajícími v městských kulturách, zejména v komunitě graffiti. Graffiti umělci velmi rychle přijali značku, která splnila všechny jejich potřeby: pohodlný a efektivní, jednoduše ideální způsob, jak mít vždy potřeby pro malování v kapse. Umělci z ateliérů začali chodit ven a zkoušet si Street Art, zatímco graffiti umělci začali malovat na plátnech. Tyto vzájemné výměny jsou zdrojem důvěry v popisovače POSCA, která od té doby neustále získává nové nadšence.

Ke stažení Přehled barev, hrotů a aplikací na většinu povrchů:

Píše na většinu povrchů

   

Popisovače POSCA jsou jedinečné svoji univerzálností. Lze tvořit na nejrůznější materiály: dřevo, textil, sklo, keramika, papír, plast, kov, canvas, přírodní materiály např. kameny.

 

Vyberte si hrot dle linky a plochy

Řada POSCA zahrnuje osm velikostí a pět různých tvarů hrotů. Vysoká kvalita hrotů zaručuje jejich odolnost a spolehlivost. Linka je plynulá. Práce s popisovačem POSCA je skutečně jedinečný kreativní zážitek.

 

 

Dokonalý krycí efekt

Unikátní složení akrylových barev zaručuje dokonalé krytí i na tmavém povrchu. Součástí pigmentu je bílý oxid titaničitý, který překrývá spodní vrstvu a umožňuje tak nově nanášené barvě vyniknout. 

Pokud však potřebujete barvy míchat "blending", překrývejte je ještě za mokra. Vzájemný přechod barev bude fungovat i s pomocí ředění vodou, kdy barvy zůstanou stále syté.

 

Tip pro maximální využití

Většina hrotů POSCA popisovačů je omyvatelná a vyměnitelná (PC-1MC, PC-3M, PC-5m, PC-7M, PC-8K a PC-17K). Některé jsou také reverzibilní (PC-3M a PC-5M), s možností otočení hrotu. Pokud špička někdy vyschne v průběhu času (například pokud nebylo víčko správně nasazeno), můžete ji namočit do sklenice vody, a následně ji můžete znovu použít.

 

Návod k použití

Maximálního krycího efektu a dokonalé barevnosti dosáhnete dodržením správného postupu při práci s popisovačem. 1. Obsah důkladně protřepejte, vždy bezpečně uzavřený víčkem. 2. Několikrát stiskněte hrot směrem dolů, dokud barva neproteče do hrotu. 3. Užijte si své tvoření!

 
12
VMD Drogerie

VMD Drogerie

Jsme ryze česká společnost, první obchod jsme otevřeli 13.dubna 1991 ve Veselí nad Moravou.

Zkratka VMD znamená činnost, kterou se zabýváme.
VELKOOBCHOD, MALOOBCHOD, DROGERIE.

Našim nabízeným sortimentem jsou parfémy, kosmetika, drogerie, drogistické zboží, hygienické prostředky, dárkový sortiment, čisticí a úklidové prostředky, průmyslová chemie, hnojva a postřiky, autokosmetika, malířské a natěračské hmoty. Prodáváme přes eshop, maloobchodně a velkoobchodně. Nakupujeme přímo od výrobců. Díky uzavřeným smlouvám s výrobci na přímé dodávky garantujeme mimořádně příznivé ceny.

Krédo naší firmy je: NÁŠ ZÁKAZNÍK NÁŠ PÁN. TRVALÉ POSKYTOVÁNÍ KVALITNÍCH SLUŽEB PRO SPOKOJENOST ZÁKAZNÍKŮ.

Více o nás
Akční leták
Proč nakupovat u nás?

Proč nakupovat u VMD Drogerie

 • 1. Jsme česká firma, specialisté na drogerii, kterou prodáváme od roku 1991. 
 • 2. Provozujeme velkoobchod drogerie, maloobchod a eshop.
 • 3. Máme pro vás nejlepší ceny a originální značkové zboží s garancí kvality.
 • 4. Nabízíme časově omezené slevy, akční slevy a měsíční letákové slevy.  
 • 5. Česká kosmetika má u nás větší prostor než v zahraničních řetězcích. 
 • 6. Garance vrácení nerozbaleného, nepoškozeného zboží je samozřejmostí.
 • 7. Poštovné nad 1500 Kč do 30 kg ZDARMA (pro registrované zákazníky)
 • 8. Osobní odběry v síti našich kamenných prodejnách.  

 

Více o nás
NEWSLETTER
Oblíbené značkyAdidas®ALPA® Aviril®DermacolDomestosJelen®Nivea®Savo®TentoThierry MuglerWoodWick®


© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ