Respirátory za nejnižší cenu! Již od 1,50 Kč za kus!
Hlavní stránka  >  Brandy

Brandy

Další názvy: Koňak, Vinný destilát

Brandy je 40% alkohol, který, co se týče homeopatické léčby, najdeme snad jen v Bachových esencích. Do Bachových esencí se přidává jako konzervant, nehrozí jim tedy brzké zkažení a prodlužuje se doba životnosti. Také působí dojmem, že esence jsou chuťově výraznější. Lze se ho zbavit horkou vodou, kdy se alkohol vypaří. Brandy jako taková je v podstatě ovocná nebo vinná dvakrát destilovaná pálenka.

Brandy je anglický název pro vinnou pálenku či vínovici, destilát z vína s obsahem alkoholu 35–60 %. Název pochází z nizozemského brandewijn nebo německého Branntwein, což znamená doslova pálené víno. Nejznámější brandy pocházejí z Francie (oblasti Cognac a Armagnac v jihozápadní Francii), ale brandy se vyrábí i v jiných vinařských oblastech, zejména ve Španělsku, v Itálii, v Řecku nebo v Gruzii. Kvalitní brandy se vyrábí z vybraných odrůd vinné révy, nejméně týden kvasí, pak se postupně destiluje a nechává dozrát i několik let v dubových sudech po sherry, kde teprve dostává typickou barvu. Naopak do portského vína, do sherry a „šaleru“ se brandy přidává, původně proto, aby víno při dlouhém transportu nezačalo kvasit.

Název pochází z Holandska a znamená pálené víno. V Bachových esencích najdeme prvotřídní vinnou brandy. Brandy, jako každý jiný alkohol, může ve větší míře výrazně uškodit na zdraví.© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ