PPL - výdejní místa za 39 Kč
Hlavní stránka  >  Bronzer

Bronzer

Typ pleťového nebo tělového přípravku, který je speciálně zabarven tak, aby dodával pokožce přirozeně bronzový vzhled připomínající opálení.

Naučte se konečně používat bronzer: Budete s ním krásnější, zvládnou to i nešikové

Bronzer. Pro někoho naprostá zbytečnost a španělská vesnice, pro mě nejoblíbenější produkt. No dobře, až po řasence a červené rtěnce, to uznávám. Ale bronzer je jedna z nejlepších věcí, které můžete k líčení použít. Díky němu budete mít totiž výraznější lícní kosti a opálený vzhled! Kdo by to nechtěl?

Připadáte si moc bledá, bez života?
Bronzer je přesně ten produkt, který dodá vaší pleti opálení, jako byste se zrovna vrátila z Mauricia. Navíc pokud ho šikovně umístíte na tvář, dočkáte se i zeštíhlujícího efektu.  

Bronzer se používá ke konturování, které proslavila nejvíce Kim Kardashian (36). Ta bez perfektně vykonturovaného obličeje neopouští domov. V normálním životě nás obyčejných smrtelníků je konturování obličeje přece jen trochu moc. Hodí se spíše jen na večerní události, kde chcete vypadat vážně perfektně. Navíc koho by bavilo každé ráno trávit před zrcadlem půl hodiny, že? Proto z velké konturovací paletky využívám jen jedno nebo dvě políčka: světlejší a tmavší bronzer.

Bronzery můžete na trhu sehnat i v samostatném balení, a to v pudrové variantě, v podobě perel nebo také tekuté. Pro začátečnice se nejvíce hodí ty pudrové nebo perlové, protože je snadno nanesete štětcem. U těch tekutých už musíte přesně znát, která místa v obličeji zvýraznit. Která místa to tedy jsou?
Nanáší se primárně těsně pod lícní kosti v linii od koutku rtů k uchu. Podle pravidel konturování ho můžete nanést i na čelo těsně k linii vlasů, po stranách nosu a pod čelisti. Tím si zajistíte zeštíhlující efekt pro obličej.

Postup tedy vypadá takto: naličte si make-up, přepudrujte ho, poté naneste bronzer, pak tvářenku na jablíčka tváří a na vrch lícních kostí pod oči naneste rozjasňovač. Pro opálený look volte rozjasňovač v teplých, zlatavých tónech. 
Největší kámen úrazu je v tom, že to buď přeženete s intenzitou, nebo nepřesně zapracujete přípravky do pleti a budou mezi nimi vidět přechody. Snažte se tedy, aby byly nanášeny vždy doztracena. Nicméně nemusíte používat všechny tyto věci najednou, bronzer můžete využít i jen místo tvářenky.

K bronzeru si rovnou pořiďte i štětec. Hodí se pro něj široký štětec s plochou hlavou, který seženete například zde. Teorii znáte, teď se můžete pustit do tréninku. V galerii najdete naše redakční tipy na to, po kterých bronzerech a paletkách sáhnout.

Jak vybírat bronzer
Než se pustíte do výběru odstínu, je potřeba se rozhodnout, zda zvolíte bronzer krémový, tekutý nebo pudrový.

Krémový bronzer se spíše hodí pro sušší pleť. Jeho mínusem je horší roztírání výrobku. Na to volte houbičku. Oproti tomu pudrový se lépe a rovnoměrněji nanáší, ocení ho majitelky mastnější pleti. V tomto případě používejte štětec.

Pak už můžete začít vybírat odstín. A je zapotřebí si dát záležet. Barva by měla být o odstín maximálně dva tmavší než vaše pleť (make-up). Pokud máte velmi světlou pokožku, poohlédněte se po odstínech broskvové, bude se na obličeji lépe vyjímat. Vyhýbat byste se měli oranžovým a červeným odstínům, které působí nepřirozeně. Hnědá může někdy zpigmentovat do oranžova, proto také není ideální volbou na rozdíl od nazlátlých odstínů.

Tmavším typům budou slušet bronzové odstíny, čokoládově hnědé, zkrátka mohou se pohybovat ve tmavších tónech. 

Jak nanášet bronzer 
Bronzer by měl na pleti působit velmi přirozeně. Při nanášení se zaměřte na místa osvícená sluncem. Pokud potřebujete některá místa potlačit – zúžit, využijte tmavý odstín. Například pod lícní kosti nebo kolem brady. 

Po nanesení make-upu na pleť naberte menší množství bronzeru (pro jistotu mírně oklepte o hřbet ruky) a opatrně přejeďte štětcem čelo, oblast pod lícními kostmi, hřbet nosu, případně bradu. Pro skvělý efekt nevynechte ani dekolt. Stejně postupujte s krémovým, případně tekutým bronzerem a důkladně je roztírejte. Nakonec vše zkontrolujte, aby vzhled byl přirozený.

Nanášejte přípravek po malých dávkách a případně vrstvěte pro výraznější efekt. 

Další tipy na používání bronzeru 
Poohlédněte se po bronzeru s UV filtrem, který se postará o ochranu pleti před sluníčkem. 
Pokud má přípravek hodně třpytek, nechte si jeho používání na večer, kdy se bude lépe hodit. Takový přípravek se ani nehodí na konturování. 
Pokud byste bronzer nanášeli na větší plochu, mohly by vyniknout vrásky. Zacházejte s ním tedy velmi opatrně. 
Pokud jste v zimě světlejší a v létě opálenější, pořiďte si dva přípravky, díky kterým se budete schopni nalíčit kdykoliv v roce.© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ