PPL - výdejní místa za 39 Kč
Hlavní stránka  >  ČAKRA

ČAKRA

Rotující vír jemné energie. Výraz pochází ze sanskrtského slova čakram označujícího „kolo". Název vznikl proto, že jasnovidci a jogíni vidí čakry jako rotující světelné kotouče. Tento systém jemných energetických kanálů a center představuje základ pro MERIDIÁNY a energetické body užívané při akupunktuře, cvičení jógy a léčení pomocí energie.

Existuje osm hlavních čaker umístěných na linii kopírující páteř. Tato centra spojují energii hmotného těla s VYŠŠÍM JEMNÝM TĚLEM.

Čaker je osm a nacházejí se na temeni hlavy (korunní), uprostřed čela (třetí oko), na krku, na břiše (solar plexus), na konci páteře (základní), v místě genitálií a pod nohama (zemská čakra). Pokud čakry fungují správně, jsou energie hmotného a vyššího těla v rovnováze a harmonii. Špatné fungování čaker může vést k tělesným, mentálním, citovým nebo duchovním poruchám. Mnoho lidí zabývajících se duchovními praktikami se domnívá, že čakry lze léčit pomocí interakce mezi vibracemi krystalů a jemné energie biomagnetického nebo vyššího energetického pole.© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ