Hlavní stránka  >  Chantharellus Cibarius (Chanterelle) Extrakt

Chantharellus Cibarius (Chanterelle) Extrakt

Další názvy: Liška obecná

Liška obecná je jedlá jasně žlutá houba rostoucí ve vyšších polohách v listnatých i jehličnatých lesích od počátku léta do podzimu. Obsahuje spoustu protizánětlivých složek a antioxidantů. Má antibakteriální, antimikrobiální vlastnosti a nalezneme v ní spoustu vitamínů, které se starají o zdraví pokožky. Díky těmto vlastnostem a obsaženým látkám je velmi účinná a nápomocná v přípravcích na vlasy.

Pro vlasy je dobrým zdrojem vitamínů a minerálů, které jsou nezbytné pro podporu růstu zdravých a silných vlasů, prevenci vypadávání a dalších problémů. Obsahuje vyšší koncentrace vitamínu B, C, D, draslíku, mědi a zinku. Obsažené vitamíny B pomáhají přenášet kyslík do pokožky hlavy, což napomáhá růstu vlasů. Např. vitamín B3 (niacin) také zlepšuje prokrvení pokožky a zvyšuje produkci keratinu. Vitamín B5 (kys. pantothenová) zlepšuje podrážděnou pokožku a zvyšuje pružnost vlasů. Vitamín B7 (biotin) podporuje a obnovuje vlasové folikuly. Biotin napomáhá syntéze keratinu, který je pro vlasy i pokožku velmi důležitou bílkovinou. Liška obsahuje navíc ještě provitamín A (karoten), aminokyseliny a beta-glukany. Beta-glukany pomáhají zpevnit křehké a jemné vlasy.

Obsažené účinné látky přispívají i ke zlepšení zraku, k léčení “noční” slepoty a také k prevenci mnoha očních onemocnění. Podílí se také na funkčnosti jater a působí na jejich onemocnění.© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ