Hlavní stránka  >  Značka -  Enviroscent™
Nabízíme pouze zboží skladem

Enviroscent™

Vůně milované přírodou

Společnost Enviroscent byla založena ve Spojených státech v roce 2001 Jeffem Sherwoodem, který pracoval jako vědec v NASA, a jeho ženou Sharon. Oba vložili své zkušenosti a vášeň do vybudování firmy, která přinese autentický a reálný zážitek z vůně. Pracovali 70 hodin týdně. Zároveň se zaměřili na ekologickou a zdravotní stránku věci, tedy na udržitelnost výroby, základní výzkum a vývoj.

Více o Jeffu Sherwoodovi

Společnost vlastní mnoho patentů na unikátní technologie, které zajišťují prvotřídní kvalitu výrobků značek Caption, AutoSticks a ScentSicles. vývojové středisko Enviroscent sestává z pěti vědců, vedených chemikem-analytikem a výrobky jsou průběžně inovovány a vylepšovány.

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ 
Dnes byste Enviroscent našli mezi 250 nejrychleji rostoucími soukromými společnostmi ve Spojených státech. Nejvíc příznivců přibývá z řad těch, kdo kupují výrobky zodpovědné k přírodě a kdo chrání své zdraví. Enviroscent se nespokojuje s tím, že používá přírodní esenciální oleje ve svých výrobcích, respekt k životnímu prostředí pojal v širším měřítku a přihlíží k němu ve všech fázích vývoje, výroby a balení vůní.

PTÁME SE 
Uvedení výrobků na trh předchází podrobný průzkum mezi spotřebiteli, jehož cílem je zjistit, které vůně nejlépe odrážejí pozitivní emoce a voní autenticky a intenzívně. Jaké vůně se vám zapíší do paměti a mohou v budoucnu evokovat příjemný pocit.

Více o vlivu vůní

 NAŠE PRINCIPY 
Naší vizí je vyrábět krásné autentické vůně. Panensky čistý papír napouštíme koncentrovanými esenciálními oleji a nepoužíváme rozpouštědla, která mají specifický pach, jež je nutno překrýt. Ve vonných výrobcích bývá okolo 50% rozpouštědel, my u Enviroscent naopak používáme čistou vůni bez příměsí. Veškerá tekutina, se kterou pracujeme, krásně voní.

VLASTNÍ VÝZKUM 
Jsme majiteli 23 patentů a autory technologie HOLD-PUSH, která pomocí přírodního minerálu a škrobu zajišťuje rovnoměrnou intenzitu vůně v čase. S týmem vědců pracujeme na dalším vylepšení všeho, co děláme, například vývoji obalů z recyklovatelného plastu.

ZODPOVĚDNOST KE ZDRAVÍ 
V našich výrobcích nepoužíváme rozpouštědla. Nahradili jsme vyšším obsahem vůně ve formě koncentrovaných esenciálních olejů, čímž jsme nejen prodloužili životnost našich tyčinek, ale také zajistili jejich zdravotní nezávadnost. Máme seznam dalších látek, které netolerujeme, včetně ftalátů, látek dráždících dýchání, výrobků živočišného původu, astmagenů nebo odolných biokumulativních toxinů (PBT).

ZODPOVĚDNOST K PŘÍRODĚ 
Papír, který používáme, pochází z udržitelně pěstovaných lesů. Naše výrobky jsou ekologicky zlikvidovatelné, vrací se zpátky do přírody a neplní kontejnery s odpadem. Také u obalů se snažme volit striktně ty materiály, které jsou obnovitelné, kompostovatelné, recyklovatelné a vytvořené k minimalizaci odpadu. 

VÍTĚZÍME NAD ROZPOUŠTĚDLY 
Naše společnost Enviroscent pracovala velmi pilně, abychom eliminovali rozpouštědla z našich výrobků. Rozpouštědla jsou ve voňavém průmyslu široce využívána, když si kupujete vůni do zásuvky, vonný olej nebo gel, je možné, že ve vůni kupujete 50% rozpouštědla.

Důvod pro použití rozpouštědel je dvojí - pomáhá dostat pevný vonný materiál, například vanilin, do tekuté formy a také vypuzuje vůni z výrobku do vzduchu. My u Enviroscent jsme na to šli úplně jinak.

Na povrchu našich tyčinek je škrob (stejný jako v potravinách), který zaručuje, že se vonné oleje nerozptýlí příliš intenzívně a rychle. Oxid křemičitý (přírodní minerál) absorbuje vzdušnou vlhkost a protože voda a olej se neslučují, voda vyhrává a vytlačuje vonný olej z přírodního papíru ven, a to zhruba měsíc. Rozpouštědla nejsou potřeba.

ROZPOUŠTĚDLA MOHOU BÝT RIZIKOVÁ 
Voda je rozpouštědlo, proti ní samozřejmě nic nemáme. Také alkohol je rozpouštědlo a ani s ním nemáme problém, je-li používán zodpovědně. Jsou to chemická rozpouštědla, která nemáme rádi - mnoho z nich je hořlavých, vypouští škodlivé látky do vzduchu, mohou způsobit dýchací nebo neurologické potíže a jsou také karcinogenní. Pokud si nejste jisti, rozpouštědlům se vyhněte.

ROZPOUŠTĚDLA VYTVÁŘEJÍ ZÁPACH 
Chemická rozpouštědla mají pach. Vývojáři vůní vždy hledají způsob, jak tento pach překrýt vůní, což není snadné, protože až 75% tekutiny ve vonném výrobku tvoří právě rozpouštědla. Proto tvůrci vůní tak rádi pracují s naší společností - pro jejich tvorbu jim nabízíme přírodní papír jako ryzí plátno, na němž si vůně zachová svou čistotu, energii a pravost.

ROZPOUŠTĚDLA JSOU V LEPŠÍM PŘÍPADĚ BEZCENNÁ 
Když si kupujete vonný výrobek, pravděpodobně si kupujete trošku vůně a hodně rozpouštědla. U vonných stébel je ho obvykle 75% v tekutině, kterou vidíte. My u Enviroscent rádi používáme čistou vůni bez příměsí. Veškerá tekutina, se kterou pracujeme, krásně voní.

PROJECT VANILLA

Project Vanilla

Jedinou výjimkou, kde jsme se použití rozpouštědla nevyhnuli (v množství do 10%), jsou vůně, v nichž je použit vanilin - složka, která má charakteristické sladké květinové aroma. Věda zatím nepřišla na to, jak transformovat bílý vanilinový krystal do tekuté formy. Na řešení problému pracujeme a do té doby - chcete-li se úplně vyhnout rozpouštědlům - si prosím vyberte jinou z našich vůní.

Hledání dle parametrů:
Řadit dle
Počet
Nebyly nalezeny žádné produkty.
NEWSLETTER


© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ