Hlavní stránka  >  Hypoalergenní

Hypoalergenní

Výraz byl vytvořen speciálně pro reklamu na kosmetický produkt, a to v roce 1953. Označuje přípravky, které způsobují výrazně méně alergických reakcí než ostatní – minimalizují alergické reakce.

Hypoalergenní , což znamená „pod normální“ nebo „mírně“ alergenní, byl termín poprvé použitý v kosmetické kampani v roce 1953. Používá se k popisu položek (zejména kosmetiky a textilu), které způsobují nebo se o nich tvrdí, že způsobují méně alergických reakcí.

Hypoalergenní plemena domácích mazlíčků stále produkují alergeny, ale kvůli svému typu srsti, absenci srsti nebo nepřítomnosti genu, který produkuje určitý protein, produkují obvykle méně alergenů než jiná plemena stejného druhu. Některé druhy domácích zvířat, jako je prase, jsou považovány za hypoalergenní jako celek, bez ohledu na plemeno. Lidé s těžkými alergiemi a astmatem mohou být stále postiženi hypoalergenním mazlíčkem.

Termín postrádá lékařskou definici, ale je běžně používán a nachází se ve většině standardních anglických slovníků. V některých zemích existují zájmové skupiny pro alergie, které poskytují výrobcům postup certifikace včetně testů, které zajistí, že výrobek pravděpodobně nezpůsobí alergickou reakci, ale tyto výrobky jsou obvykle popsány a označeny jinými, ale podobnými termíny. Dosud veřejné orgány v žádné zemi neposkytují oficiální osvědčení, které musí předmět podstoupit, než bude označen jako hypoalergenní .

Kosmetický průmysl se roky snaží blokovat průmyslový standard pro používání tohoto výrazu; v roce 1975; USFDA pokusila regulovat výraz ‚hypoalergenní“, ale návrh byl napadán kosmetických společností Clinique a Almay ve Spojených státech odvolací soud pro District of Columbia, který rozhodl, že toto nařízení bylo neplatné. Proto nejsou zapotřebí kosmetické firmy splnit jakékoli předpisy nebo provést jakékoli testování k ověření jejich tvrzení.

 © 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ