Hlavní stránka  >  Marulovník namibijský - Omaongo

Marulovník namibijský - Omaongo

Marula strom (Sclerocarya birrea) je příbuzný Mangu a roste ve velkém množství ve všech osmi zemích reprezentovaných PhytoTrade Afrika. Roste až do 18 m výšky, má šedou nevzhlednou kůru a širokou korunu. Je odolný vůči suchu a nejčastěji se vyskytuje v nízkých výškách v otevřených lesích.

Ovoce stromu Marula je o velikosti švestky s hladkou kůží, která je máslovito-žlutá, když je Marula zralá. Voňavá šťavnatá bílá dužina lpí na pevné hnědé skořápce, uvnitř které jsou dvě nebo tři semena. Jsou tak bohaté na olej, že i stlačením mezi prsty dostanete zajímavé množství Marula oleje.

Chuť ovoce je srovnávána s koktejlem chutí z guave, liči, jablka a ananasu a je oblíbená nejen u lidí, ale i u slonů, které jsou schopny za sladkou chutí Marul prochodit i několik kilometrů. Populární africký likér Amarula je založen na Marula ovoci.

Použití v produktech:

 • při péči o pleť a léčbě suché a popraskané pokožce
 • anti-aging krémy na obličej
 • pro hydrataci, zjemnění pleti
 • které snižují zarudnutí kůže
 • oční krémy
 • rtěnky
 • na tělo - sprchové gely
 • na vlasy - šampony a kondicionéry na suché až mastné vlasy, vyživující olej na suché a poškozené vlasy
 • masážní olej

Marulový olej se získává ze semen plodů stromu marulovníku namibijského a pochází původně z Jižní Afriky. Marula je vlastně známá jako likér, který vyrábí z marulových plodů. Často se kromě semen používají i ostatní složky stromu, jako je kůra, listy nebo květy. Marula je známá mnoho let, používaly ji už starobylé kultury Zulu, skvěle funguje v přírodní medicíně a studie dokazují, že působí i na cukrovku. Je vzácný, protože na jeden litr marulového oleje se spotřebuje sedm kilo ovoce. 

 

8 TIPŮ, JAK MARULOVÝ POKLAD VYUŽÍVAT

 1. Ke každodenní omlazující péči o pleť místo krému. Na navlhčenou pokožku naneste pár kapek oleje a jemně rozetřete. Bude vláčná, sametově hebká a příjemně vypnutá.

 2. Jako jemný pěstící prostředek pro citlivé oční okolí. Proč mít krém na pleť a ještě oční krém? Marulový olej zvládne obojí.

 3. Ke zklidnění pokožky po opalování a při spáleninách. Marula přinese výrazné zklidnění a urychlí regeneraci. Pocítíte to.

 4. K masážím a péči o pokožku celého těla. A to je vážně komfortní zážitek! Předem si ve vodní lázni nahřejte lahvičku s olejem na příjemnou teplotu a pusťte se do rozmazlování.

 5. K péči o jemnou pokožku dětí, včetně novorozenců. Olej je tak jemný a k pokožce šetrný, že si ho zamilují i nejmenší děti.

 6. Jako vyživující masku na vlasy. Vmasírujte pár kapek oleje do vlasů, nechte alespoň 5 minut působit a poté vlasy umyjte šamponem. Je lehký, vlasy nezatěžuje jako jiné oleje, a přitom jim předá královskou porci výživy, pružnost a nádherný lesk.

 7. K péči o roztřepené konečky vlasů. Do suchých konečků pravidelně vtírejte pár kapek oleje. Krásně je zacelí.

 8. K ošetřování nehtů a prevenci záděr. Po kapce každý den vmasírujte do každého nehtového lůžka a okolní kůžičky. Pravidelná péče udělá s vašimi nehty malé zázraky.© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ