Hlavní stránka  >  NPA - NATURAL PRODUCTS ASSOCIATION

NPA - NATURAL PRODUCTS ASSOCIATION

Certifikát NPA, neboli Natural Products Association, zastřešuje produkty s vysokým obsahem přírodních složek, bez umělých barviv a aromat. Ve složení rozhodně nenajdete složky, které byly testovány na zvířatech, či doposud není znám jejich vliv na zdraví člověka nebo na životní prostředí. Kromě toho, NPA dbá i na to, aby použité obaly a materiály byly snadno biologicky rozložitelné či recyklovatelné. Pod hlavičkou tohoto certifikátu tak obdržíte produkt, který je kvalitní a zároveň šetrný k životnímu prostředí. Symbol listu můžete najít na výrobcích pečující i dekorativní kosmetiky, osobní hygieny a domácí drogerie.

Společnost NPA byla založena již v roce 1936 v USA a postupem času se stala největší nevládní organizací, která označuje kvalitní přírodní produkty. Výrobek, který se může pyšnit logem zeleného listu, obsahuje alespoň 95 % přírodních složek. I použitá aromata a barviva jsou výhradně čistě přírodního původu. V praxi to znamená, že ingredience jsou bez obsahu minerálních olejů či jiných ropných produktů a pocházejí z přírodních obnovitelných zdrojů.

NPA dohlíží i na to, aby použité obaly byly snadno rozložitelné či se daly opakovaně recyklovat. Navíc, mnoho produktů má obal, který lze opakovaně naplnit. Náhradní náplně si můžete zakoupit sami, nebo vrátit obal přímo výrobci, který jej znovu využije.© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ