Hlavní stránka  >  Značka -  Victora Schmidt Austria
Nabízíme pouze zboží skladem

Sladká symfonie z Mozartovy vlasti.
Ze souhry těch nejjemnějších přísad a té nejpečlivější výroby vyplývá speciální chuť Mozartových koulí Austria od Victora Schmidta. 

Jemné nugátové jádro : V srdci každé Mozartovy koule Austria se skrývá nejjemnější světlý nugát.
Velkorysý marcipán: Nugátové jádro obalené vrstvou chutného marcipánu.
Ušlechtilá tmavá čokoláda: Mozartovy koule Austria jsou potaženy tmavou čokoládou z podnikové pražírny. Da capo!

Tolik vrstev jako v Mozartově hudbě
Mozartovy koule vznikly v roce 1890 v Salzburgu, rodném městě Mozarta. Vícevrstvá chuť vynikající pralinky připomíná Mozartovu hudbu a dopomohla jí tak k jejímu názvu. Její vynálezce, Salzburgský cukrářský mistr, ji na začátku pojmenoval jako "Mozartův bonbón". 

Vítězné tažení Mozartových koulí.
Až teprve od roku 1900 se na kulatý tvar "bonbónu" upozornilo i v jeho názvu. Narodily se Mozartovy koule a pokračovaly ve svém úspěchu, stejně jako sám Mozart, i mimo Salzburg.

Už v roce 1920 byly Mozartovy koule neodmyslitelnou součástí Salzburgského festivalu. Od druhé poloviny 20. století zažily velký rozmach, čímž rázem stoupla poptávka po Mozartových koulích. Tradiční metodou ruční výroby nebylo možno tuto poptávku pokrýt. Proto vyvinul Victor Schmidt moderní metodu produkce, která umožnila výrobu většího množství se současným zachováním historické receptury a kvality.

Dnes se Mozartovy koule těší vysokého stupně popularity. Po celém světě si na nich pochutnávají, jako na typické sladkosti z Mozartovy vlasti. Jejich jedinečná chuť z nich v minulosti a stejně jako nyní, dělá symfonii chutí pro mlsné jazýčky. 

Mozartovy koule

 

 

 

Hledání dle parametrů:
Řadit dle
Počet
Nebyly nalezeny žádné produkty.
NEWSLETTER


© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ