Hlavní stránka  >  Značka -  Krystal: Obsidian / Obsidián
Nabízíme pouze zboží skladem

Krystal: Obsidian / Obsidián

BARVA: Hnědý, černý, modrý, zelený, duhový, červenočerný, stříbrný, leskle zlatý.
VZHLED: Lesklý, matný, skelný; ve všech velikostech, někdy ohlazený.
VÝSKYT: Některé barvy dostupné, jiné vzácné. Modrozelený může být uměle vyrobeným sklem.
NALEZIŠTĚ: Mexiko a mnoho nalezišť po celém světě.

Obsidián vznikl z roztavené lávy, která ztuhla tak rychle, že neměla čas zkrystalizovat. Jedná se o kámen bez hranic a bez omezení. Díky tomu účinkuje mimořádně rychle a s obrovskou silou. Pomáhá pravdě, odráží jednotlivé lidské vlastnosti a nemilosrdně odhaluje trhliny, slabosti a bloky. Před obsidiánem nelze nic zatajit. Tím, že umí nabídnout způsob, jak se zbavit všech destruktivních a oslabujících vlastností, nás obsidián podněcuje k dalšímu růstu a během celého procesu nám poskytuje stabilní podporu. Je s ním však třeba zacházet s velikou opatrností; nejlepší je používat kámen pod vedením zkušeného léčitele (neboť obsidián dokáže vynášet na povrch negativní emoce a nepříjemné pravdy). Pod zkušeným vedením jsou katarzní vlastnosti obsidiánu takřka nedocenitelné. Umožňuje důkladné a do hloubky jdoucí léčení duše. Obsidián pomáhá při cestách do minulých životů, kde dokáže vyléčit „hnisající" emoce a traumata, jejichž vliv přetrvává až do současnosti. Obsidián je silně ochranný kámen vytvářející štít proti všemu negativnímu. Zajišťuje uzemňující lano vedoucí ze základní čakry až do středu Země. Pohlcuje negativní energii z okolního prostředí a ve chvílích, kdy je to třeba, dokáže posilovat svého nositele. Přináší pomoc vysoce citlivým lidem. Dokáže zablokovat duševní útoky a odstraňuje negativní duchovní vlivy. Velký kus obsidiánu může být vysoce účinný při blokování geopatogenních zón a neutralizaci znečištění životního prostředí. Vždy je však nutno počítat se sklonem obsidiánu odkrývat pravdu. Pro mnoho lidí může být příliš velká síla obsidiánu nezvládnutelná a raději by dali přednost jemněji působícím kamenům. Mimořádně účinným pomocníkem je obsidián nicméně pro terapeuty a poradce, neboť není pouze nástrojem umožňujícím proniknout k jádru problémů, ale rovněž kamenem schopným odebírat energie, které v důsledku těchto problémů vznikají. K takovému účelu se nejlépe hodí černý nebo mahagonový obsidián.

 • Mahagonový působí o něco jemněji. Uklidňující účinek v podobě odstranění stresu a napětí může mít rovněž umístění obsidiánu vedle postele nebo pod polštář, jelikož kámen dokáže ukázat i jejich zdroje. S těmi je pak nutno se vypořádat, aby mohlo dojít k obnovení klidu a rovnováhy. Samotný obsidián tak spíš odhaluje problémy a jejich příčiny, než aby je přímo odstraňoval a tišil. K takovému účelu se nejlépe hodí jiné, jemněji působící druhy obsidiánu (jako jsou například apačské slzy nebo sněhové vločky). Vzhledem k vysoké schopnosti obsidiánu odsávat negativní energie je nezbytné kámen umýt pod tekoucí vodou, kdykoli jej použijete ke zmíněnému účelu.
 • Černý obsidián je velice mocný kámen obdařený tvůrčími schopnostmi. Uzemňuje duši a duchovní síly do fyzické roviny těla, přičemž je současně dostává pod vliv vědomí a umožňuje projevy duchovní energie na Zemi. Používání tohoto kamene zvyšuje schopnost sebekontroly. Černý obsidián dovoluje pohlédnout do tváře skutečnému vlastnímu já. Přivede vás do těsnějšího kontaktu s podvědomím. Vynáší na povrch narušenou rovnováhu a stinné vlastnosti. Zvýrazňuje veškeré negativní energie, které lze díky tomu pilně prozkoumat a poté odstranit. Tato léčivá schopnost někdy zasahuje i do minulých životů a může fungovat až na úrovni dědičné a rodinné linie, rodinné karmy. Černý obsidián se probírá minulostí, aby vytvářel plodivou energii dovolující duši růst. Obrací následky předchozího zneužití síly na všech úrovních a učí poznání, že řešením není zbavit se síly, ale raději ji napřít k prospěšným cílům. Černý obsidián má ochrannou moc. Odhání vše negativní a odstraňuje nepřátelské myšlenky. Umožňuje vám oprostit se od starých lásek a během této změny vás podporuje. Jako kámen užívaný při šamanských obřadech s cílem odstranit duševní poruchy v sobě černý obsidián rovněž nese dar předvídání budoucnosti. Koule z černého obsidiánu funguje účinně při meditaci a věštění. Měli by ji ale používat pouze lidé, kteří dokážou ve svém vědomí zpracovat vše, co uvidí, a využít toho pro nejvyšší dobro. Čirý, průzračný krystal umí uzemnit a vyjádřit, co vlastně obsidián vynesl na světlo. Při léčení dokáže černý obsidián položený na pupek uzemnit duchovní energii těla. Pokud se krátce přiloží na třetí oko, je schopen prolomit duševní bariéry a likvidovat nepříznivé duševní podmínky. Používá-li se opatrně, shromažďuje do jednoho celku dříve roztroušenou energii a navozuje stav emocionálního uvolnění.

  Modrý obsidián pomáhá při astrálních cestách, umožňuje kontakt s božskými bytostmi, podporuje telepatii. Aktivuje krční čakru a podporuje komunikační dovednosti. Při léčení otevírá modrý obsidián auru, aby dokázala přijímat léčivou energii. Blahodárně působí na poruchy řeči a zraku, Alzheimerovu chorobu, schizofrenii a mnohonásobné poruchy osobnosti. Pokud se položí na zasažené místo, ulevuje od bolesti.

 • Modrozelený obsidián otevírá srdeční a krční čakru, umožňuje mluvit pravdu a rozumět řeči srdce. Napomáhá při léčení reiki. Uvádí do rovnováhy duši, tělo a ducha. Modrozelený obsidián zvyšuje ukládání vitaminů A a E. Zlepšuje rovněž noční vidění.

 • Ocelově modrý obsidián je kámen nadaný darem intuice. Umožňuje věštění, upadání do tranzu, šamanské cesty, duševní komunikaci a návraty do minulých životů. Tento kámen otevírá třetí oko a asistuje při vnitřních poutích. Podobně jako všechny ostatní obsidiány nabízí i on přístup ke kořenům problémů a uvádí do rovnováhy energetická pole. Jedná se o kámen podporujícím radionickou léčbu. Funguje jako účinné kyvadlo při proutkaření. Pacient je díky němu vnímavější. Léčí vychýlení páteře a poškození obratlů. Blahodárně působí na poruchy oběhového systému, chorobné výrůstky a křeče. Jako elixír léčí zrak.

 • Zlatavě lesklý obsidián funguje mimořádně účinně při věštění. Zavede vás do budoucnosti i minulosti a současně i ke kořenům problémů. Ukazuje, co je zapotřebí udělat pro uzdravení; k němu však budou nutné další krystaly. V duševní rovině zlatavě lesklý obsidián odstraňuje jakýkoli pocit marnosti nebo konflikt spojený s vlastním egem, jemuž kámen poskytuje moudrost nutnou k duchovnímu nasměrování. Pokud se používá při léčení, udržuje zlatavě lesklý obsidián v rovnováze energetická pole.

 • Zelený obsidián otevírá a čistí srdeční a krční čakru. Odstraňuje přílišné sepětí s druhými lidmi a chrání před opakováním už jednou prožitých zkušeností. Při léčbě působí příznivě na močový měchýř a srdce. Před použitím se ujistěte, že krystal, který máte, je skutečně obsidián, a nikoli sklo.
  Mahagonový obsidián působí jemněji než černý. Rezonuje se zemí, uzemňuje, chrání a dodává sílu. Oživuje stanovené cíle, odstraňuje energetické bloky a podněcuje dosažení vyšších rovin. Je to stabilizující kámen, jenž posiluje slabou auru a navrací správnou rotaci duchovní čakře stejně jako čakře solar plexu. Nošený na těle přináší úlevu od bolesti a zlepšuje krevní oběh.

 • Duhový obsidián je jedním z nejjemněji působících obsidiánů, ale současně má silné ochranné účinky. Přinese vám poznání týkající se vaší duchovní podstaty. Dokáže přetnout vazby spojující vás se starou láskou a jemně odstraní háčky, které ostatní zanechali ve vašem srdci, aby z vás vysávali srdeční energii. Pokud se nosí jako přívěsek, dokáže duhový obsidián vstřebávat negativní energii z aury a odvádět z těla stres.

 • Červenočerný obsidián zvyšuje energii kundalini. Zvyšuje také vitalitu, mužnou sílu a pocit bratrství. Při léčbě přináší tento obsidián úlevu od horečky a zimnice.

 • Stříbřitě lesklý obsidián zlepšuje meditaci a účinkuje jako vynikající pomůcka při pozorování událostí pohledem do krystalu. Stejně jako u ostatních obsidiánů představuje zrcadlo odrážející vnitřní bytí. Do života vnáší trpělivost a vytrvalost. Jedná se o kámen, který pomáhá při cestách mimo tělo, neboť spojuje astrální tělo s fyzickým, čímž zajišťuje návrat duše zpět do její nynější tělesné inkarnace.

APAČSKÁ SLZA
BARVA: Černá,
VZHLED: Malý kamínek, často vyhlazený nebo omletý vodou. Průsvitný, když se drží proti světlu.
VÝSKYT: Běžný.
NALEZIŠTĚ: USA.

Apačská slza je formou černého obsidiánu, která však má mnohem jemnější účinky. Také ona zastavuje působení negativních vlivů, ale činí tak natolik pomalu, že je lze postupně přetvářet. Apačská slza výborně funguje při pohlcování negativní energie a ochraně aury. Uzemňuje a pročišťuje zemskou čakru. Své jméno kámen získal na základě víry, že v období smutku a lítosti roní slzy. Tiší lítost, zajišťuje hlubší pohled na příčiny neklidu a nabízí úlevu od dlouhotrvajícího rozladění. Jedná se o kámen, jenž podněcuje analytické schopnosti a učí odpouštět. Apačská slza odstraňuje hranice, jimiž se lidé sami omezují, a podporuje spontánní chování.

SNĚHOVÁ VLOČKA
BARVA: Černá, bílá
VZHLED: Černé a bílé skvrny, jako by byl povrch pokryt sněhovými vločkami. Často malé, ale ohlazené kousky.
VÝSKYT: černá a bílá. Černé a bílé skvrny, jako by byl povrch pokryt sněhovými vločkami
NALEZIŠTĚ: Snadno dostupné. Po celém světě.

Po přiložení na duchovní čakru přináší vločkový obsidián úlevu, neboť uvede vaši mysl do správného nastavení, aby dokázala správně vnímat. Upozorňuje na zakořeněné způsoby jednání. Poučí vás o ceně, kterou jste zaplatili za chyby i úspěchy. Jedná se o kámen zosobňující čistotu, zajišťující rovnováhu mezi myslí, tělem a duchem. Sněhová vločka vám pomůže rozpoznat „špatné myšlenky" a oprostit se od nich. Současně umožňuje zbavit se chybných způsobů uvažování. Přináší klid a vnitřní soustředění. S pomocí tohoto obsidiánu lze zesílit izolaci a samotu, a snáze se tak ponořit do meditace.

Hledání dle parametrů:
Značka
Stav
VýrobceTyp produktuUrčení
Řadit dle
Počet
-22%
Obsidian + Geometrický přívěsek, ručně pletený, nastavitelná velikost, kulička 8 mm, kámen záchranyObsidian + Geometrický přívěsek, ručně pletený, nastavitelná velikost, kulička 8 mm, kámen záchrany
OCHRANA - RŮST - KLID - SEBEVĚDOMÍ Obsidián vznikl z roztavené lávy, která ztuhla tak rychle, že neměla čas zkrystalizovat. Svou energií může prolomit všechny blokády, ale také rozpoutat síly, které nelze zvládnout  kámen bez hranic a bez omezení účinkuje mimořádně rychle a s obrovskou silou
348 Kč
Ušetříte 98 Kč (22%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-13%
Obsidian + Modré oko náramek elastický přírodní kámen, kulička 10 mm / 16 - 17 cm, kámen záchranyObsidian + Modré oko náramek elastický přírodní kámen, kulička 10 mm / 16 - 17 cm, kámen záchrany
OCHRANA - RŮST - KLID - SEBEVĚDOMÍ - STABILITA - ENERGIE - PSYCHIKA Obsidián vznikl z roztavené lávy, která ztuhla tak rychle, že neměla čas zkrystalizovat. Svou energií může prolomit všechny blokády, ale také rozpoutat síly, které nelze zvládnout, věří se, že ten, kdo vlastní tento kámen, se stan
644 Kč
Ušetříte 92 Kč (13%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-22%
Obsidian Anděl strážný přívěsek přírodní kámen 3,5 x 2,5 mm, kámen záchranyObsidian Anděl strážný přívěsek přírodní kámen 3,5 x 2,5 mm, kámen záchrany
OCHRANA - RŮST - KLID - SEBEVĚDOMÍ - STABILITA - ENERGIE - PSYCHIKA - ZRCADLO Jste připraveni uvolnit část temnější nebo těžší energie ze svého energetického pole? Hledáte na své cestě léčení nějakého spojence, který by vás mohl podpořit a utěšit? Uzemňující, reflexní a ochranná energie obsidiánovéh
144 Kč
Ušetříte 41 Kč (22%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-23%
Obsidian duhový mýdlo přírodní kámen cca 8 x 4,5 cm 1 kus, kámen záchranyObsidian duhový mýdlo přírodní kámen cca 8 x 4,5 cm 1 kus, kámen záchrany
OCHRANA - RŮST - KLID - SEBEVĚDOMÍ - STABILITA - ENERGIE - PSYCHIKA - ZRCADLO Jste připraveni uvolnit část temnější nebo těžší energie ze svého energetického pole? Hledáte na své cestě léčení nějakého spojence, který by vás mohl podpořit a utěšit? Uzemňující, reflexní a ochranná energie obsidiánovéh
272 Kč
Ušetříte 83 Kč (23%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-14%
Obsidian Fitness, Hubnutí náramek přírodní kámen, ručně pletený, nastavitelná velikost, kulička 10 mm, kámen záchranyObsidian Fitness, Hubnutí náramek přírodní kámen, ručně pletený, nastavitelná velikost, kulička 10 mm, kámen záchrany
OCHRANA - RŮST - KLID - SEBEVĚDOMÍ  Obsidián vznikl z roztavené lávy, která ztuhla tak rychle, že neměla čas zkrystalizovat. Svou energií může prolomit všechny blokády, ale také rozpoutat síly, které nelze zvládnout, věří se, že ten, kdo vlastní tento kámen, se stane disciplinovaným.  Majitel vul
342 Kč
Ušetříte 57 Kč (14%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-10%
Obsidian Gua Sha 5 x 8 cm + váleček masážní 14 x 5,5 cm redukuje vrásky, otoky, zlepšuje pružnost pokožky, sada bez obaluObsidian Gua Sha 5 x 8 cm + váleček masážní 14 x 5,5 cm redukuje vrásky, otoky, zlepšuje pružnost pokožky, sada bez obalu
Užijte si přírodní a zdravou masáž - Gua Sha je vyrobena ze 100% přírodního kamene. Anti-aging, linie proti vráskám, redukuje tmavé pod očima, zlepšuje pleť a zdraví bez chemikálií a dráždivých látek. Gua Sha - Je velmi dobrý nástroj na škrábání gua sha, skvělý pro použití na vašem těle a velmi užit
629 Kč
Ušetříte 70 Kč (10%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-20%
Obsidian Jablko poznání přívěsek přírodní kámen 1,5 cm, kámen záchranyObsidian Jablko poznání přívěsek přírodní kámen 1,5 cm, kámen záchrany
JABLKO SYMBOL POZNÁNÍ - HOJNOSTI - ŠTĚDROSTI Je spojené s příchutí tajemna snad odjakživa. Vždyť sehrává důležitou roli již v biblickém příběhu o Adamovi a Evě a často bývá důležitou rekvizitou také při lidovém věštění.  Jablko je považováno za symbol života, zdraví a nesmrtelnosti, lásky a pozn
79 Kč
Ušetříte 20 Kč (20%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
Obsidian Jablko poznání přívěsek, přírodní kámen 2,7 x 15 mm, kámen záchranyObsidian Jablko poznání přívěsek, přírodní kámen 2,7 x 15 mm, kámen záchrany
JABLKO SYMBOL POZNÁNÍ - HOJNOSTI - ŠTĚDROSTI Je spojené s příchutí tajemna snad odjakživa. Vždyť sehrává důležitou roli již v biblickém příběhu o Adamovi a Evě a často bývá důležitou rekvizitou také při lidovém věštění.  Jablko je považováno za symbol života, zdraví a nesmrtelnosti, lásky a pozn
169 Kč
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-13%
Obsidian kožený náramek přírodní kámen, ručně vyráběný, zapínací, kulička 4 mm / 17 - 23 cm, kámen záchranyObsidian kožený náramek přírodní kámen, ručně vyráběný, zapínací, kulička 4 mm / 17 - 23 cm, kámen záchrany
OCHRANA - RŮST - KLID - SEBEVĚDOMÍ  majitel vulkanické horniny si může udělat pořádek v myšlenkách a striktně dodržovat plán, aniž by se odchýlil od cíle. Obsidián vznikl z roztavené lávy, která ztuhla tak rychle, že neměla čas zkrystalizovat. Svou energií může prolomit všechny blokády, ale také
535 Kč
Ušetříte 77 Kč (13%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-17%
Obsidian kyvadlo přírodní kámen 2,2 cm, kámen záchranyObsidian kyvadlo přírodní kámen 2,2 cm, kámen záchrany
Siderické kyvadlo je snad nejjednoznačnější věšteckou technikou, neboť dokáže odpovídat ano či ne. Jeho prostřednictvím lze však zjistit i zdravotní stav, vlohy a schopnosti člověka, stav lidských vztahů a odkrýt i další široké spektrum otázek. Spousta z nás se ocitá na složité životní křižovatce,
149 Kč
Ušetříte 30 Kč (17%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-30%
Obsidian kyvadlo přírodní kámen 2,5 cm + 18 cm řetízek s korálkou, kámen záchranyObsidian kyvadlo přírodní kámen 2,5 cm + 18 cm řetízek s korálkou, kámen záchrany
Siderické kyvadlo je snad nejjednoznačnější věšteckou technikou, neboť dokáže odpovídat ano či ne. Jeho prostřednictvím lze však zjistit i zdravotní stav, vlohy a schopnosti člověka, stav lidských vztahů a odkrýt i další široké spektrum otázek. Spousta z nás se ocitá na složité životní křižovatce,
267 Kč
Ušetříte 115 Kč (30%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-30%
Obsidian kyvadlo přírodní kámen 3,5 cm + řetízek s kuličkou 18 cm, kámen záchranyObsidian kyvadlo přírodní kámen 3,5 cm + řetízek s kuličkou 18 cm, kámen záchrany
Siderické kyvadlo je snad nejjednoznačnější věšteckou technikou, neboť dokáže odpovídat ano či ne. Jeho prostřednictvím lze však zjistit i zdravotní stav, vlohy a schopnosti člověka, stav lidských vztahů a odkrýt i další široké spektrum otázek. Spousta z nás se ocitá na složité životní křižovatce,
274 Kč
Ušetříte 119 Kč (30%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
Nejprodávanější
NEWSLETTER


© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ