Hlavní stránka  >  Značka -  Mala / Mantra / Rudraksha / Dřevěné korálky
Nabízíme pouze zboží skladem

Mala / Mantra / Rudraksha / Dřevěné korálky

Mala náramky a náhrdelníky

Mala růžence historicky sahají až do prvopočátků buddhistické a hinduistické víry a ještě do dnes se velmi hojně používají především na asijském kontinentu při zpívání duchovních manter. O jejich účinku se však už dávno ví i u nás na západě a jejich obliba neustále roste stejně tak, jako roste náš zájem starat se o naši duchovní pohodu. Tak se Mala růžence staly oblíbeným doplňkem nejen pro jogínské učitele a duchovní guru, ale také pro ty, kteří se zajímají o vlastní nitro.

Ať už z nich budete chtít vytvořit náramek nebo náhrdelník, Mala růženec se musí vždy skládat z násobků 9 korálků. Náhrdelníky se však vždy vyrábí přesně ze 108 korálků a poté jsou zakončené speciálním guru korálkem.

 • 108 je v buddhistické a hinduistické víře důležité číslo, jelikož se věří, že přesně tolik hříšných tužeb musí člověk překonat, aby dosáhl opravdového osvícení.
 • A zatímco číslo 9 symbolizuje počet planet v naší sluneční soustavě, číslo 108 také reprezentuje všechny tyto planety vynásobené 12 astrologickými domy.
 • V jogínské tradici se pak pracuje se 108 posvátnými body na lidském těle.

Použití

 • Mala korálky se nejběžněji vyrábí z dřevin, ale poslední dobou je můžete spatřit také v podobě skleněných Mala korálků, které symbolizují sedm duchovních čaker.
 • Korálky mezi sebou můžete také různě kombinovat a jejich obliba se rozrůstá i na poli módy, kde se nosí jako zajímavý trendy doplněk s barevnými hedvábnými střapci, které u nás také můžete zakoupit.
 • Malu můžete nosit na sobě nebo ji nosit v kabelce.
 • Tak či onak by vás měla ochraňovat před negativními okolními vlivy a podporovat vaši duchovní rovnováhu.
 • Využívat můžete i její originální potenciál, který by měl znásobit sílu vašich přání a pomoci vám dostat se do stavu hluboké meditace.

Guru korálek 

 • je důležitou součástí populárních Mala náramků a náhrdelníků.
 • Jedná se o spojení dvou korálků, kterým prochází konec Mala růžence a který má symbolizovat vztah mezi učitelem a učencem. Proto jej většinou tvoří korálek a jeho čepička.
 • Pokud se používá k opakovaným modlitbám, je neslušné tento korálek přeskakovat
 • Buddhisti růženec vždy otočí a začnou počítat modlitby v opačném směru.  

Jak používat Mala náhrdelníky při meditaci

 1. Rozmyslete si svou mantru nebo vnitřní afirmaci – neboli přání, na kterou se chcete soustředit.
 2. Najděte si pohodlné tiché místo, kde si můžete sednout do tureckého sedu.
 3. Zavřete oči a vnímejte pouze rychlost a hloubku svého dechu.
 4. Až se dostatečně uvolníte, začnete ještě více prohlubovat svůj dech a přemýšlet nad vámi zvolenou mantrou nebo afirmací.
 5. Položte si první korálek ze svého Mala růžence na ukazováček nebo prsteníček.
 6. Poté na korálek položte i palec a začnete odříkávat svou mantru, buď nahlas, nebo pouze v duchu.
 7. Na konci mantry posuňte korálek do strany a uchopte další korálek a odrecitujte mantru znovu. Postupujte takto po všech 108 korálcích.
 8. Pokud si přejete odrecitovat mantru ještě jednou, nepřeskakujte guru korálek na začátku růžence. Místo toho otočte Mala růženec a pokračujte v opačném směru. Guru korálek se také nikdy nezapočítává.

Dřevěné materiály

Rudraksha

Rudraksha korálky

Rudraksha je přírodní semeno stromu Elaeocarpus ganitrus, který se nachází v oblasti jihovýchodní Asie, Nepálu, Indie a v Himalájích. K tomuto dřevnatému semínku se pojí hinduistická legenda s bohem Shivou. Shiva údajně dlouho bloudil po zemi a přemýšlel o lidstvu až jednoho dne usedl na zem a rozhodl se 1000 let meditovat. Na konci svého rozjímání byl tak dojatý, že jeho oči začaly ronit velké slzy, ze kterých kolem vyrostly velké mocné stromy. Plody těchto stromů poté dostaly název „Boží slzy“, neboli Rudraksha. Tato semínka měly údajně přinést majiteli duševní rovnováhu, zvyšovat koncentraci a tlumit známky stárnutí. Také prý napomáhají při ukončování vztahů a starých návyků. Věří se, že ten, kdo ji nosí, by měl zaznamenat zvýšenou energii už po několika hodinách kontaktu Rudrakshy s pokožkou. Semena se mimo to mohou lišit podle svého vrstvení,  kterému se říká „mukhi“, a které poznáte podle podélných linií na semínku. Čím více „mukhi“ vrstev má a čím menší korálek je, tím je vzácnější.

Jak pečovat o Rudrakshu

 • Šperky z Rudrakshy doporučujeme jednou za tři týdny očistit pod teplou vodou jemným kartáčkem.
 • Po očištění ji nechte přirozeně uschnout.
 • Pokud plánujete delší pobyt ve vodě nebo střet s chemickými prostředky, doporučujeme šperky vždy sundat.
 • Šperkům můžete také dát jemný lesk, pokud do korálků jemně vmasírujete kokosový, mandlový nebo sezamový olej.

Bílé santalové dřevo

Korálky z bílého santalového dřeva

Tato vonná exotická dřevina ze stromu Santalum album roste v Indii a je nejrozšířenějším druhem santalového dřeva. Jeho přirozená těžká vůně je již proslulá a vašim korálkům dá nádech opravdového orientu. Vonné silice obsažené v této speciální dřevině však postupem času a neustálým nošením mohou slábnout, až se úplně vytratí. K přirozenému procesu stárnutí tohoto dřeva patří také fakt, že santalové dřevo vlivem sluníčka a běžného nošení postupem času tmavne. I přes tento charakter je však stále vyhledávaným materiálem. Váš náramek nebo náhrdelník můžete také proložit korálky z červeného santalového dřeva. Santalové dřevo prý tlumí emoce a aktivuje spodní čakry. Dokáže tedy tlumit rozhněvané emoce a napomáhá vnitřní stabilitě a pocitu bezpečí. Je zasvěcené hinduistickému bohovi Ganesha a majiteli údajně napomáhá překonávat překážky a vytvářet nové příležitosti.

Červené santalové dřevo

Korálky z červeného santalového dřeva

Červené santalové dřevo ač má velmi podobné vlastnosti jako bílé santalové dřevo, pochází z jiného stromu a většinou nemá žádnou přirozenou vůni. Ta se však do korálků občas přidává později pomocí vonných olejů. I tato dřevina se pojí se spodními čakrami a navozuje pocit bezpečí a vnitřní rovnováhy. Santalové dřevo nám celkově dodává pocit ukotvení, které je potřebné k tomu, aby člověk stál pevně nohama na zemi a dokázal uvažovat s chladnou hlavou. Korálky jsou mnohem víc lesklé než korálky z bílého santalového dřeva a jejich ozdobou je jejich sytá červená barva a lesk.

Jak pečovat o santalové dřevo

 • Jemným kartáčkem nebo houbičkou jednou za čas omyjte pod proudem tekoucí vody s trochou mýdla.
 • Po omytí a oschnutí ve stínu naolejujte korálky hořčičným olejem.
 • Pokud chcete uchovat vůni santalového dřeva, můžete do hořčičného oleje přidat i kapku santalového oleje.

Bodhi

Bodhi korálky

Bodhi korálky mají přirozeně surovou strukturu s lehkými trhlinkami a jsou vyrobeny ze vzácného fíkusu Religiosa. Strom je opravdu vzácný, jelikož jeho první odrůda byla zničena v 7. století. Na jeho místě mniši dokázali z odnože vypěstovat nový strom, který měl však podobný osud v 19. století, když do něj uhodil blesk. I přes všechnu tuto tragédii strom nadále existuje díky výhonku ze Srí Lanky a nadále plodí malá semínka Bodhi, které jsou velmi důležité jak v hinduismu, jelikož se vážou na jednoho z nejstarších a nejsilnějších bohů Vishnu, tak pro buddhisty. Legenda praví, že přesně pod tímto stromem před 2500 lety v Indii Buddha dosáhnul svého osvícení. Semínka Bodhi mají pomáhat k soustředění a čisté mysli a jsou oblíbené zejména při meditaci, jelikož pomáhají navodit stav vnitřní prázdnoty, která je v buddhismu velmi opěvovaná.

Jak pečovat o Bodhi

 • Stejně jako u ostatních dřevin, Bodhi můžete jemným kartáčkem omýt pod proudem teplé vody, popřípadě s trochou mýdla a nechat osušit na ručníku.
 • Pro dodání lesku do nich vmasírujte kokosový nebo mandlový olej a otřete. V suchých oblastech se olejování korálků musí opakovat častěji.

Ebenové dřevo

Korálky z ebenového dřeva

Ebenové dřevo z tropického stromu, který se vyskytuje především v západní Africe, je mimořádně tvrdý a odolný materiál. Díky své tvrdosti se neničí jako ostatní dřevité materiály. Korálky z něj jsou povětšinou nalakované, což jim dává mimořádný lesk, a hladké na dotek. Eben se pojí především s křesťanstvím a symbolizuje otcovství a světlo v temnotě.  Je známý především prý pro svou schopnost chránit svého majitele před negativními vlivy a nabíjet ho čistou energií. Možná proto to byl vždy oblíbený materiál k výrobě samurajských mečů. Ebenové dřevo je oblíbené především pro svou trvanlivost a sytou tmavou barvu.

Jak pečovat o ebenové dřevo

 • Tento materiál nepotřebuje žádnou zvláštní péči, jelikož na něm díky tmavé barvě nejde tolik rozpoznat stárnutí a je velmi odolné i proti nárazům.
 • Pokud korálky začnou postupem času ztrácet svůj lesk, stačí je potřít mandlovým nebo kokosovým olejem.
 • I když jsou korálky nalakované, nedoporučujeme je nechávat dlouho ve vodě.

Palisandrové dřevo

Korálky z palisandrového dřeva

Palisandrové dřevo pochází z několika různých stromů, které rostou v oblastech, jako je východní Indie, Bolívie nebo Honduras. Korálky můžou mít lehce narůžovělou až hnědou barvu a na dotek jsou hladké. Jelikož se tento strom váže k ženské energii, říká se, že napomáhá dodat majiteli půvab a krásu. Palisandr je spojený s jakousi temnou energií, která však nemusí nutně znamenat nic špatného. Naopak, díky této vlastnosti pomáhá dostávat se věcem až do hloubky a poznat své vlastní nitro. Používá se také jako talisman na cesty, jelikož prý dokáže kdekoliv navodit pocit vlastního domova.

Jak pečovat o palisandrové dřevo

 • Jednou za čas můžete korálky omýt pod teplou vodou, jemně očistit a nechat oschnout.
 • Pro vyšší lesk můžete použít olej.

MANTRA

Mantra je, seskupení slov, které ve své celistvosti tvoří zvuk s pozitivní vibrací. Slovo je zvuk, zvuk vytváří vibraci a vibrace je síla – tvořivá síla, která vším proniká a vyvolává pohyb a chvění.

Hledání dle parametrů:
Řadit dle
Počet
-14%
108 Mala Shiva Rudraksha, meditační šperk, přírodní indická semínka, vázaný, elastický, ruční výroba, střapec 8 cm, korálek 7-8 mm108 Mala Shiva Rudraksha, meditační šperk, přírodní indická semínka, vázaný, elastický, ruční výroba, střapec 8 cm, korálek 7-8 mm
Japa Mala jsou tradiční a velice mocné korálky, které můžete nosit jako náhrdelník, nebo omotané kolem ruky jako náramek. Po celá staletí jsou používány jogíny a vyznavači buddhismu k počítání při odříkávání manter a modliteb, k meditacím. Skládají se ze 108 korálků. Nemusíte však být věřící, nemusí
1 072 Kč
Ušetříte 178 Kč (14%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-14%
108 Mala náhrdelník Ebenové přírodní tibetské buddhistické modlitební kolo, šestiznakové mantra korálky, 8 mm108 Mala náhrdelník Ebenové přírodní tibetské buddhistické modlitební kolo, šestiznakové mantra korálky, 8 mm
100% přírodní ebenový náramek Eben, neboli eben černý palisandr;  Latinský název: Dalbergia melanaoxylon Guill & perr. Velikost produktu: 8 mm 108 korálků Barva: černá, přírodní Toto je nejuctívanější mantra v tibetském buddhismu: ༀམཎིཔདྨེཧཱུྃ། Sanskrt je ॐ मणि पद्मे हूँ, anglický překlad
1 198 Kč
Ušetříte 200 Kč (14%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-14%
180 Mala náhrdelník Ebenové přírodní tibetské buddhistické modlitební kolo, šestiznakové mantra korálky, 8 mm x 8 mm180 Mala náhrdelník Ebenové přírodní tibetské buddhistické modlitební kolo, šestiznakové mantra korálky, 8 mm x 8 mm
100% přírodní ebenový náramek Eben, neboli eben černý palisandr;  Latinský název: Dalbergia melanaoxylon Guill & perr. Velikost produktu: 8 mm 108 korálků Barva: černá, přírodní Toto je nejuctívanější mantra v tibetském buddhismu: ༀམཎིཔདྨེཧཱུྃ། Sanskrt je ॐ मणि पद्मे हूँ, anglický překlad
1 302 Kč
Ušetříte 218 Kč (14%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-28%
Rudraksha Bodhi Nerpálský náramek elastický z přírodního semene, kulička 1 cm / 20 cmRudraksha Bodhi Nerpálský náramek elastický z přírodního semene, kulička 1 cm / 20 cm
Rudraksha je přírodní semeno stromu Elaeocarpus ganitrus, který se nachází v oblasti jihovýchodní Asie, Nepálu, Indie a v Himalájích. K tomuto dřevnatému semínku se pojí hinduistická legenda s bohem Shivou. Shiva údajně dlouho bloudil po zemi a přemýšlel o lidstvu až jednoho dne usedl na zem a rozho
737 Kč
Ušetříte 293 Kč (28%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-30%
108 Mala Amazonit náhrdelník, meditační šperk, přírodní kámen vázaný, elastický, korálek 6 mm108 Mala Amazonit náhrdelník, meditační šperk, přírodní kámen vázaný, elastický, korálek 6 mm
Japa Mala jsou tradiční a velice mocné korálky, které můžete nosit jako náhrdelník, nebo omotané kolem ruky jako náramek. Po celá staletí jsou používány jogíny a vyznavači buddhismu k počítání při odříkávání manter a modliteb, k meditacím. Skládají se ze 108 korálků. Nemusíte však být věřící, nemusí
542 Kč
Ušetříte 229 Kč (30%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-13%
Rudraksha náramek elastický z přírodního semene, kulička 8 mm / 16 - 17 cmRudraksha náramek elastický z přírodního semene, kulička 8 mm / 16 - 17 cm
Rudraksha je přírodní semeno stromu Elaeocarpus ganitrus, který se nachází v oblasti jihovýchodní Asie, Nepálu, Indie a v Himalájích. K tomuto dřevnatému semínku se pojí hinduistická legenda s bohem Shivou. Shiva údajně dlouho bloudil po zemi a přemýšlel o lidstvu až jednoho dne usedl na zem a rozho
413 Kč
Ušetříte 59 Kč (13%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-30%
108 Mala 7 čakrový náhrdelník, Achát zelený meditační šperk, přírodní kámen vázaný, elastický, střapec 8 cm, korálek 6 mm108 Mala 7 čakrový náhrdelník, Achát zelený meditační šperk, přírodní kámen vázaný, elastický, střapec 8 cm, korálek 6 mm
Japa Mala jsou tradiční a velice mocné korálky, které můžete nosit jako náhrdelník, nebo omotané kolem ruky jako náramek. Po celá staletí jsou používány jogíny a vyznavači buddhismu k počítání při odříkávání manter a modliteb, k meditacím. Skládají se ze 108 korálků. Nemusíte však být věřící, nemusí
515 Kč
Ušetříte 217 Kč (30%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-12%
Rudraksha náramek elastický z přírodního semene, kulička 6 mm / 16 - 17 cmRudraksha náramek elastický z přírodního semene, kulička 6 mm / 16 - 17 cm
Rudraksha je přírodní semeno stromu Elaeocarpus ganitrus, který se nachází v oblasti jihovýchodní Asie, Nepálu, Indie a v Himalájích. K tomuto dřevnatému semínku se pojí hinduistická legenda s bohem Shivou. Shiva údajně dlouho bloudil po zemi a přemýšlel o lidstvu až jednoho dne usedl na zem a rozho
407 Kč
Ušetříte 58 Kč (12%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-30%
108 Mala Achát modrý náhrdelník, meditační šperk, přírodní kámen vázaný, elastický, střapec 8 cm, korálek 6mm108 Mala Achát modrý náhrdelník, meditační šperk, přírodní kámen vázaný, elastický, střapec 8 cm, korálek 6mm
Japa Mala jsou tradiční a velice mocné korálky, které můžete nosit jako náhrdelník, nebo omotané kolem ruky jako náramek. Po celá staletí jsou používány jogíny a vyznavači buddhismu k počítání při odříkávání manter a modliteb, k meditacím. Skládají se ze 108 korálků. Nemusíte však být věřící, nemusí
545 Kč
Ušetříte 230 Kč (30%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-14%
Rudraksha stará Tibetská olejová korálka, ručně leštěná - Nepál 15-17 mmRudraksha stará Tibetská olejová korálka, ručně leštěná - Nepál 15-17 mm
Rudraksha korálky jsou velice oblíbené a netradiční, díky jejich vzhledu, ale především, díky jejich výjimečnému vzniku a pozitivních účincích pro naše tělo. Nošením navlečených semínek Rudrakshi se v minulosti zjistilo, že má zázračnou spirituální sílu a působí jako ochrana proti negativismu a p
44 Kč
Ušetříte 7 Kč (14%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-12%
108 Mala 7 čakrový náhrdelník, dřevěné korálky meditační růženec, střapec 8,5 cm, korálek 6 mm108 Mala 7 čakrový náhrdelník, dřevěné korálky meditační růženec, střapec 8,5 cm, korálek 6 mm
Japa Mala jsou tradiční a velice mocné korálky, které můžete nosit jako náhrdelník, nebo omotané kolem ruky jako náramek. Po celá staletí jsou používány jogíny a vyznavači buddhismu k počítání při odříkávání manter a modliteb, k meditacím. Skládají se ze 108 korálků. Nemusíte však být věřící, nemusí
471 Kč
Ušetříte 67 Kč (12%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
-13%
Tibetský buddhistický náboženský náramek elastický z přírodního dřeva, korálek 1,1 cm / 16 - 17 cmTibetský buddhistický náboženský náramek elastický z přírodního dřeva, korálek 1,1 cm / 16 - 17 cm
Ebenové dřevo z tropického stromu, který se vyskytuje především v západní Africe, je mimořádně tvrdý a odolný materiál. Díky své tvrdosti se neničí jako ostatní dřevité materiály. Korálky z něj jsou povětšinou nalakované, což jim dává mimořádný lesk, a hladké na dotek. Eben se pojí především s křes
230 Kč
Ušetříte 33 Kč (13%)
Skladem
Počet
minus
minus
ks
ks
NEWSLETTER


© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ