Hlavní stránka  >  Papír, tvorba  >  Móda  >  Šperky  >  Náramky  >  Albi Šperk náramek pletený Modré oko chrání před uhranutím, Střapec ochrana, energie, Hippies symbol míru 1 kus různé barvy
Vyprodáno

Albi Šperk náramek pletený Modré oko chrání před uhranutím, Střapec ochrana, energie, Hippies symbol míru 1 kus různé barvy

-9%

Albi Šperk náramek pletený Modré oko chrání před uhranutím, Střapec ochrana, energie, Hippies symbol míru 1 kus různé barvy
Naše cena
90 Kč s DPH 
Ušetříte 9 Kč (9%)
Cena před slevou
99 Kč s DPH
Tento produkt není možné samostatně zakoupit.
Početks
Dotaz na prodejceHlídat cenu
Aktuální cena produktu je 90.00 Kč s dph
  Oznámit, až cena klesne pod    Kč s dph
  Oznámit každou změnu ceny
Váš e-mail  
Zaslat dotaz
Jméno:
Email:
Telefon:
' '
Opište kód:
Dotaz:
Sdílej
Kód:2203671
EAN:8590228036568
Výrobce:© ALBI Česká republika a.s.,
Značka:Albi 
Albi
Popis produktu

Obdarujte svou milovanou přítelkyni, maminku nebo kamarádku náramkem v dárkovém balení. Obdarovaná si tak na vás vzpomene při každé příležitosti když si náramek nandá.

  • Motiv: Oko
  • náramek pletený
  • barvu zasíláme na základě skladových zásob

MODRÉ OKO
Od starověku považován za jednu z nejsilnějších ochran proti „ZLÉMU OKU“, tedy uhranutí

  • chrání svého majitele před zlými silami, pohledy, zlobou či uhranutím
  • nebo jinými nepříznivými podněty
  • talisman má moc tyto síly odrážet - občas se stane, že se amulet sám při odrážení zlé síly rozpadne na kousky, poté je potřeba ho vyhodit, protože z něj prý vytéká nahromaděná zlá energie.

Říká se, že když se skutečná negativní energie a síla nazaru střetnou, amulet má sílu zlo odvrátit a zrušit, ale sám se puknutím rozbije. V samotném Turecku chráni před uhranutím od osob s modrýma očima, kteří jsou podle lidové pověry schopni uhranout.

MAGIE A KOUZLA
Působení „zlého oka“ popisuje většina světových kultur. Projevuje se náhlou bolestí hlavy, nevolností, únavou a slabostí, nekontrolovatelnou ospalostí, někdy zvracením, škytavkou, teplotou, a to bez zjevné příčiny.  Dochází k němu bez magických aktů, často bez vědomí a zlého úmyslu osoby, která je způsobí. Příčinou totiž nemusí být jen závist nebo zloba, ale i obdiv nebo touha mít něco, co má někdo druhý, popřípadě i momentální silná psychická zátěž, ať už negativní nebo pozitivní.

  • Názory na podstatu „uhranutí“ se různí. Mnoho lidí věří, že jde o magii, další se domnívají, že jde o působení energie našeho podvědomí, jiní je považují za důsledek „vibrací a vysílání psychodynamických vln“.
  • Psychofyziologie a parapsychologie mluví o uhranutí jako o druhu hypnózy.
  • K uhranutí jsou mnohem více náchylní přecitlivělí, nejistí a psychicky vyčerpaní lidé.

ZAJÍMAVOSTI
Symbol nazaru používaly na svých letadlech soukromé turecké aerolinky Fly Air, které však ukončily provoz v roce 2007. Dále jej najdete zakomponováno v logu herního enginu CryEngine 3, který byl vytvořen německou firmou Crytek, jejíž zakladateli jsou však tři bratři tureckého původu (Cevat, Avni a Faruk Yerli). V roce 2013 uspořádalo Turecko Mistrovství světa ve fotbale hráčů do 20 let a v jeho emblému naleznete modré oko nazar vzhlížející ke kopacímu míči.

STŘAPEC, OCHRANA-TRANSFORMACE-ENERGIE

  • talisman, který chrání člověka před zlovolnými duchy a démony
  • skrz střapec náramek odvádí vše škodlivé, od čeho Vás minerální kameny očistily
  • symbolizuje transformaci kalných vod na idylickou verzi nás samých
  • je považován za představitele osvícení a prezentuje Malu v její nejzákladnější a nejuniverzálnější podobě
  • pomáhá také porozumět významu Energie, která protéká vědomím
  • někteří se dotýkají střapcem čakry třetího oka, aby symbolizovali svou Jednotu s Božstvím.

HISTORIE A TRADICE
Zlaté střapce umístěné na oděvu symbolizují dnes společenskou prestiž a luxus. Mimo toho jsou rovněž považovány i za talismany, které jsou schopny člověka ochránit před zlovolnými duchy a démony.

Oblečení v Tibetu – Muži si nechávají dlouhé vlasy, které si vzadu splétají do copu a cop omotají kolem hlavy společně s barevným střapcem, který si nad uchem upevní a konec nechají volně splývat dolů. Nejnápadnější střapce používají Khampové. Účes je také typický především mezi svobodnými muži. Oblíbeným šperkem je tyrkys, kde údajně přebývají duše Tibeťanů. Náušnice z Tyrkysu nosí i muži.

Střapec údajně představuje tisíc okvětních lístků Lotosového květu. Lotosový květ kvete v kalných vodách a předpokládá se, že symbolizuje transformaci kalných vod na idylickou verzi nás samých. Střapec je také považován za představitele osvícení a prezentuje Malu v její nejzákladnější a nejuniverzálnější podobě. Spolu s osvícením prostřednictvím Meditace pomáhá střapec také porozumět významu Energie, která protéká vědomím. Někteří se dotýkají střapcem čakry třetího oka, aby symbolizovali svou Jednotu s Božstvím.

Střapec na posvátném náhrdelníku
Představuje spojení s duchem a nejvyšší pravdou, odchází skrze něj nahromaděná negativní energie a symbolizuje harmonický celek.

HIPPIES - MÍR - LÁSKA - PŘÁTELSTVÍ - SVOBODA

  • volná láska
  • symbol protestu proti režimu a určité společnosti
  • práva homosexuálů
  • ekologičtí aktivisté

HISTORIE A TRADICE
Autor symbolu, britský výtvarník Gerald Holtom, vytvořil „muří nohu v kruhu“ z praporkové abecedy. Poprvé byl symbol použit při pochodu za jADErné odzbrojení, který se konal o Velikonocích v dubnu 1958. Demonstranti se tehdy vydali z Londýna ke středisku jADErného výzkumu v Aldermastonu.
Podle Geralda Holtoma vznikl symbol jako značka pro jADErné odzbrojení - anglicky nuclear disarmament. Pro počáteční písmena „N“ a „D“ si britský umělec vypůjčil znaky z praporkové abecedy - pro „N“ postava s roztaženýma rukama směřujícíma k zemi a pro „D“ jeden praporek kolmo vzhůru a druhý kolmo dolů.

Kultovní symbo Hnutí, které vzniklo v 60. letech v USA. Jednalo se o  hnutí neorganizované, vycházející z generace beatniků. Samo slovo hippie je zdrobnělinou výrazu hipster, který beatnici často užívali k popisu nonkonformních hrdinů svých děl. Šířit se začalo v polovině 60. let ze západního pobřeží USA, ze San Francisca.

Cíle „hippísáků“ byly nejednotné, za základní lze ale považovat vzpouru proti společnosti, mír, lásku, přátelství, svobodu. K naplnění těchto cílů se sdružovali do skupin či komunit, které pak často provozovaly volnou lásku (free love). Často se užívaly drogy – zvláště psychedelické (LSD). Častým cílem byl někdy ale jen opak chování většinové společnosti a vyjádření protestu.

  •  Nejznámější světový symbol míru používali hippies, když protestovali proti válce ve Vietnamu, či bojovníci proti apartheidu, ale také demonstranti za práva homosexuálů i ekologičtí aktivisté.
  • Hippies propagovali spontánní chování, lásku a prosazovali názor, že si člověk má užít života a nebudovat kariéru, nehonit se za penězi.
  • Příslušníci hippies nosili často dlouhé vlasy, volné oblečení a korálky a celkově prosazovali „primitivní“ vzhled jako projev negativní reakce proti většinové metrosexualitě u mužů v 30., 40. a 50. letech 20. století.
  • Dalším poměrně výrazným projevem spojeným s tímto hnutím bylo tíhnutí k mysticismu, různým druhům východních náboženství a filosofií, objevování na Západě doposud neznámých kultur a zvyků a jejich propojování se soudobou kulturou a způsobem uvažování.

Hippie móda měla zásadní vliv na populární hudbu, televizi, film, literaturu a výtvarné umění. Po 60. letech bylo mnoho aspektů asimilováno do většinové společnosti. Dědictví hippies lze pozorovat v soudobé kultuře v různých formách – od zdravé výživy, přes hudební festivaly po kybernetickou revoluci.

Jako konec éry bývá označován festival v Altamontu, kde ochranka tvořená členy motorkářského gangu Hells Angels ubodala černošského fanouška Mereditha Huntera.

Pacifismus stoupenců hippies ovlivnil i politické dění tehdejšího světa. V roce 1968 došlo kromě USA k vzpourám mládeže i v dalších jiných zemích, hlavně v Evropě, kde došlo k největším střetům ve Francii či Západním Německu, japonská mládež například protestovala proti americkým vojenským základnám v zemi.

Kromě silně nekonformního způsobu života, který provokoval většinovou konzervativní americkou společnost, se velmi angažovali v protestech proti válce ve Vietnamu, organizovali obrovské protiválečné demonstrace. Tehdejší americká mládež totiž byla do stále se prodlužující a ne příliš úspěšné války povolávána (například pomocí tzv. draft lottery), takže odpor proti konfliktu vzrostl rychle a trval velmi dlouho.

Po skončení této války zmizel i společný nepřítel a hippies jako masové hnutí se postupně asimilovalo; největší část stoupenců se později stala běžnou součástí většinové společnosti i s jejími hodnotami, malá část podlehla drogám a jen velmi malá část příslušníků hippies zůstala ve společenstvích věrna všem původním ideálům. Přesto v 70. a 80. letech některé atributy hnutí získaly na popularitě, jednalo se nejen o protiválečný aktivismus (který například v Evropě měl podobu protestů proti americkým a sovětským balistickým střelám), ale také i o zvýšení zájmu o východní náboženství, ekologii, vegetariánství, či alternativní kulturu. Objevily se zcela nové hudební proudy, které získaly rychle na popularitě, jako například reggae, zatímco bývalí členové subkultury hippies v Británii, kteří byli fanoušky kapely Black Sabbath, vytvořili subkulturu heavy-metalu.

Snaha některých aktivistů oživit sílu hippies v časech války v Iráku ztroskotala, hlavně kvůli tomu, že do války byli posíláni již vojáci z profesionální armády a že konflikt měl stále do určité míry podporu mezi veřejností. I přesto ale na protestech proti tomuto konfliktu zazněla podobná hesla jako před třiceti lety a ozvali se i někteří původní účastníci protestů.

Zákaznické recenze
Nebyly nalezeny žádné recenze.
Diskuze k produktu
Diskuze k: Albi Šperk náramek pletený Modré oko chrání před uhranutím, Střapec ochrana, energie, Hippies symbol míru 1 kus různé barvy

Tato položka nebyla doposud diskutována. Pokud chcete být první, klikněte na tlačítko Přidat příspěvěk

Popis produktu
Zákaznické recenze

Obdarujte svou milovanou přítelkyni, maminku nebo kamarádku náramkem v dárkovém balení. Obdarovaná si tak na vás vzpomene při každé příležitosti když si náramek nandá.

  • Motiv: Oko
  • náramek pletený
  • barvu zasíláme na základě skladových zásob

MODRÉ OKO
Od starověku považován za jednu z nejsilnějších ochran proti „ZLÉMU OKU“, tedy uhranutí

  • chrání svého majitele před zlými silami, pohledy, zlobou či uhranutím
  • nebo jinými nepříznivými podněty
  • talisman má moc tyto síly odrážet - občas se stane, že se amulet sám při odrážení zlé síly rozpadne na kousky, poté je potřeba ho vyhodit, protože z něj prý vytéká nahromaděná zlá energie.

Říká se, že když se skutečná negativní energie a síla nazaru střetnou, amulet má sílu zlo odvrátit a zrušit, ale sám se puknutím rozbije. V samotném Turecku chráni před uhranutím od osob s modrýma očima, kteří jsou podle lidové pověry schopni uhranout.

MAGIE A KOUZLA
Působení „zlého oka“ popisuje většina světových kultur. Projevuje se náhlou bolestí hlavy, nevolností, únavou a slabostí, nekontrolovatelnou ospalostí, někdy zvracením, škytavkou, teplotou, a to bez zjevné příčiny.  Dochází k němu bez magických aktů, často bez vědomí a zlého úmyslu osoby, která je způsobí. Příčinou totiž nemusí být jen závist nebo zloba, ale i obdiv nebo touha mít něco, co má někdo druhý, popřípadě i momentální silná psychická zátěž, ať už negativní nebo pozitivní.

  • Názory na podstatu „uhranutí“ se různí. Mnoho lidí věří, že jde o magii, další se domnívají, že jde o působení energie našeho podvědomí, jiní je považují za důsledek „vibrací a vysílání psychodynamických vln“.
  • Psychofyziologie a parapsychologie mluví o uhranutí jako o druhu hypnózy.
  • K uhranutí jsou mnohem více náchylní přecitlivělí, nejistí a psychicky vyčerpaní lidé.

ZAJÍMAVOSTI
Symbol nazaru používaly na svých letadlech soukromé turecké aerolinky Fly Air, které však ukončily provoz v roce 2007. Dále jej najdete zakomponováno v logu herního enginu CryEngine 3, který byl vytvořen německou firmou Crytek, jejíž zakladateli jsou však tři bratři tureckého původu (Cevat, Avni a Faruk Yerli). V roce 2013 uspořádalo Turecko Mistrovství světa ve fotbale hráčů do 20 let a v jeho emblému naleznete modré oko nazar vzhlížející ke kopacímu míči.

STŘAPEC, OCHRANA-TRANSFORMACE-ENERGIE

  • talisman, který chrání člověka před zlovolnými duchy a démony
  • skrz střapec náramek odvádí vše škodlivé, od čeho Vás minerální kameny očistily
  • symbolizuje transformaci kalných vod na idylickou verzi nás samých
  • je považován za představitele osvícení a prezentuje Malu v její nejzákladnější a nejuniverzálnější podobě
  • pomáhá také porozumět významu Energie, která protéká vědomím
  • někteří se dotýkají střapcem čakry třetího oka, aby symbolizovali svou Jednotu s Božstvím.

HISTORIE A TRADICE
Zlaté střapce umístěné na oděvu symbolizují dnes společenskou prestiž a luxus. Mimo toho jsou rovněž považovány i za talismany, které jsou schopny člověka ochránit před zlovolnými duchy a démony.

Oblečení v Tibetu – Muži si nechávají dlouhé vlasy, které si vzadu splétají do copu a cop omotají kolem hlavy společně s barevným střapcem, který si nad uchem upevní a konec nechají volně splývat dolů. Nejnápadnější střapce používají Khampové. Účes je také typický především mezi svobodnými muži. Oblíbeným šperkem je tyrkys, kde údajně přebývají duše Tibeťanů. Náušnice z Tyrkysu nosí i muži.

Střapec údajně představuje tisíc okvětních lístků Lotosového květu. Lotosový květ kvete v kalných vodách a předpokládá se, že symbolizuje transformaci kalných vod na idylickou verzi nás samých. Střapec je také považován za představitele osvícení a prezentuje Malu v její nejzákladnější a nejuniverzálnější podobě. Spolu s osvícením prostřednictvím Meditace pomáhá střapec také porozumět významu Energie, která protéká vědomím. Někteří se dotýkají střapcem čakry třetího oka, aby symbolizovali svou Jednotu s Božstvím.

Střapec na posvátném náhrdelníku
Představuje spojení s duchem a nejvyšší pravdou, odchází skrze něj nahromaděná negativní energie a symbolizuje harmonický celek.

HIPPIES - MÍR - LÁSKA - PŘÁTELSTVÍ - SVOBODA

  • volná láska
  • symbol protestu proti režimu a určité společnosti
  • práva homosexuálů
  • ekologičtí aktivisté

HISTORIE A TRADICE
Autor symbolu, britský výtvarník Gerald Holtom, vytvořil „muří nohu v kruhu“ z praporkové abecedy. Poprvé byl symbol použit při pochodu za jADErné odzbrojení, který se konal o Velikonocích v dubnu 1958. Demonstranti se tehdy vydali z Londýna ke středisku jADErného výzkumu v Aldermastonu.
Podle Geralda Holtoma vznikl symbol jako značka pro jADErné odzbrojení - anglicky nuclear disarmament. Pro počáteční písmena „N“ a „D“ si britský umělec vypůjčil znaky z praporkové abecedy - pro „N“ postava s roztaženýma rukama směřujícíma k zemi a pro „D“ jeden praporek kolmo vzhůru a druhý kolmo dolů.

Kultovní symbo Hnutí, které vzniklo v 60. letech v USA. Jednalo se o  hnutí neorganizované, vycházející z generace beatniků. Samo slovo hippie je zdrobnělinou výrazu hipster, který beatnici často užívali k popisu nonkonformních hrdinů svých děl. Šířit se začalo v polovině 60. let ze západního pobřeží USA, ze San Francisca.

Cíle „hippísáků“ byly nejednotné, za základní lze ale považovat vzpouru proti společnosti, mír, lásku, přátelství, svobodu. K naplnění těchto cílů se sdružovali do skupin či komunit, které pak často provozovaly volnou lásku (free love). Často se užívaly drogy – zvláště psychedelické (LSD). Častým cílem byl někdy ale jen opak chování většinové společnosti a vyjádření protestu.

  •  Nejznámější světový symbol míru používali hippies, když protestovali proti válce ve Vietnamu, či bojovníci proti apartheidu, ale také demonstranti za práva homosexuálů i ekologičtí aktivisté.
  • Hippies propagovali spontánní chování, lásku a prosazovali názor, že si člověk má užít života a nebudovat kariéru, nehonit se za penězi.
  • Příslušníci hippies nosili často dlouhé vlasy, volné oblečení a korálky a celkově prosazovali „primitivní“ vzhled jako projev negativní reakce proti většinové metrosexualitě u mužů v 30., 40. a 50. letech 20. století.
  • Dalším poměrně výrazným projevem spojeným s tímto hnutím bylo tíhnutí k mysticismu, různým druhům východních náboženství a filosofií, objevování na Západě doposud neznámých kultur a zvyků a jejich propojování se soudobou kulturou a způsobem uvažování.

Hippie móda měla zásadní vliv na populární hudbu, televizi, film, literaturu a výtvarné umění. Po 60. letech bylo mnoho aspektů asimilováno do většinové společnosti. Dědictví hippies lze pozorovat v soudobé kultuře v různých formách – od zdravé výživy, přes hudební festivaly po kybernetickou revoluci.

Jako konec éry bývá označován festival v Altamontu, kde ochranka tvořená členy motorkářského gangu Hells Angels ubodala černošského fanouška Mereditha Huntera.

Pacifismus stoupenců hippies ovlivnil i politické dění tehdejšího světa. V roce 1968 došlo kromě USA k vzpourám mládeže i v dalších jiných zemích, hlavně v Evropě, kde došlo k největším střetům ve Francii či Západním Německu, japonská mládež například protestovala proti americkým vojenským základnám v zemi.

Kromě silně nekonformního způsobu života, který provokoval většinovou konzervativní americkou společnost, se velmi angažovali v protestech proti válce ve Vietnamu, organizovali obrovské protiválečné demonstrace. Tehdejší americká mládež totiž byla do stále se prodlužující a ne příliš úspěšné války povolávána (například pomocí tzv. draft lottery), takže odpor proti konfliktu vzrostl rychle a trval velmi dlouho.

Po skončení této války zmizel i společný nepřítel a hippies jako masové hnutí se postupně asimilovalo; největší část stoupenců se později stala běžnou součástí většinové společnosti i s jejími hodnotami, malá část podlehla drogám a jen velmi malá část příslušníků hippies zůstala ve společenstvích věrna všem původním ideálům. Přesto v 70. a 80. letech některé atributy hnutí získaly na popularitě, jednalo se nejen o protiválečný aktivismus (který například v Evropě měl podobu protestů proti americkým a sovětským balistickým střelám), ale také i o zvýšení zájmu o východní náboženství, ekologii, vegetariánství, či alternativní kulturu. Objevily se zcela nové hudební proudy, které získaly rychle na popularitě, jako například reggae, zatímco bývalí členové subkultury hippies v Británii, kteří byli fanoušky kapely Black Sabbath, vytvořili subkulturu heavy-metalu.

Snaha některých aktivistů oživit sílu hippies v časech války v Iráku ztroskotala, hlavně kvůli tomu, že do války byli posíláni již vojáci z profesionální armády a že konflikt měl stále do určité míry podporu mezi veřejností. I přesto ale na protestech proti tomuto konfliktu zazněla podobná hesla jako před třiceti lety a ozvali se i někteří původní účastníci protestů.

Nebyly nalezeny žádné recenze.


© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ